Засновників Mossack Fonseca заарештували у справі про корупцію

Рамон Фонсека Копирайт изображения Reuters
Image caption Рамон Фонсека стверджує, що слідство намагається відвести від справжніх отримувачів хабарів

Панамські прокурори заарештували двох засновників юридичної компанії Mossack Fonseca, відомої за офшорним скандалом "панамагейт", в центрі якого опинилися впливові світові політики та бізнесмени.

Влада звинувачує партнерів Mossack Fonseca в створенні офшорних рахунків, через які бразильська будівельна компанія Odebrecht перераховувала кошти як хабарі високопосадовцям з різних країн.

Про затримання Рамона Фонсекі і Юргена Моссака стало відомо у четвер.

У суботу їх адвокати повідомили журналістам, що прокуратура відмовила їм у проханні випустити підозрюваних під заставу через побоюваня, що вони можуть залишити країну.

Odebrecht є найбільшою будівельною компанією Південної Америки. У Бразилії вона тривалий час була основним підрядником державної нафтової компанії Petrobras.

Влітку 2015 року президент Odebrecht Марселу Одебрехт був затриманий федеральною поліцією Бразилії. У березні 2016 року його визнали винним в корупції та відмиванні грошей і засудили до 19 років тюрми.

Колишній керівник визнав, що Odebrecht роздала хабарів на загальну суму 800 млн доларів по всій Латинській Америці.

У 2016 році найбільші світові ЗМІ отримали доступ до мільйонів документів, в яких вказується, що Mossack Fonseca допомагала клієнтам відмивати гроші, уникати санкцій і сплати податків.

У документах фірми згадуються 72 колишніх та чинних голів різних держав, а також багато відомих компаній та людей.