Міноборони Росії: ІД звозить до Пальміри вибухівку

Пальміра Копирайт изображения AFP
Image caption До початку конфлікту в Сирії Пальміру відвідували понад 150 тисяч туристів на рік.

Бойовики угруповання "Ісламська держава" збираються зруйнувати пам'ятки сирійської Пальміри перед відступом з міста, повідомляють у Міноборони РФ.

Російські безпілотники зафіксували активний рух вантажівок "ІД" у стародавньому місті.

"Це свідчить про наміри "ІД" доправити вибухівку, щоб максимально зруйнувати стародавні архітектурні пам'ятки, які там залишилися перед відступом", - йдеться в повідомленні.

У понеділок Міноборони опублікувало на YouTube ролик і стверджує, що на ньому є докази знищення бойовиками стародавніх пам'яток Пальміри.

"На кадрах чітко видно, що терористи підірвали просценіум - центральну частину стародавнього римського театру і колони тетрапілона - прямокутної будівлі, яку побудували в 270 році нашої ери", - пояснили у відомстві.

До березня минулого року бойовики утримували місто протягом 10 місяців і зруйнували там багато пам'яток старовини, пізніше їх відтіснили з Пальміри.

У грудні минулого року "ІД" знову зайняла Пальміру і відкинула сили, лояльні президентові Сирії Башару Асаду, якого підтримує Росія.

Наприкінці січня сирійська влада повідомила, що бойовики "Ісламської держави" знищили найбільш відомі пам'ятки Пальміри - тетрапілон і фасад амфітеатру.

Пальміра є пам'ятником Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. До початку конфлікту в Сирії місто відвідували понад 150 тисяч туристів на рік.

Новини на цю ж тему