Порошенко: резолюція Радбезу зміцнить безпеку в Україні

Порошенко Копирайт изображения president.gov.ua
Image caption Президент наголосив, що резолюцію ініціювала Україна

Президент Петро Порошенко привітав ухвалення Радою безпеки ООН резолюції про захист об'єктів критичної інфраструктури від терористичних атак.

"Ухвалення РБ ООН ініційованої Україною резолюції щодо захисту об'єктів критичної інфраструктури від терактів (майже 50 співавторів) - вагомий успіх і внесок у зміцнення нацбезпеки України", - йдеться в повідомленні на Twitter голови держави.

У понеділок Рада безпеки ухвалила резолюцію №2341, ініційовану Україною. Це перший подібний документ в історії організації.

Він має підвищити ефективність міжнародних зусиль із протидії терористичним атакам проти об'єктів критичної інфраструктури, зокрема у рамках Глобальної контртерористичної стратегії ООН.

Документ забезпечує кримінальну відповідальність за такі злочини.

За словами міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, резолюція посилає чіткий сигнал з боку Ради безпеки до міжнародного співтовариства із закликом звернути серйозну увагу на цю тему.

"Захист критичної інфраструктури має життєво важливе значення для національної безпеки, громадської безпеки і економічного розвитку всіх держав. Терористичні напади на ці об'єкти і служби можуть істотно порушити функціонування громади і привести до масових людських страждань", - сказав він під час виступу у Радбезі.

За словами голови українського зовнішньополітичного відомства, починаючи з 2015 року кілька урядових установ в Україні, а також регіональні енергомережі і фінансові інституції зазнали вірусних атак.

Копирайт изображения http://mfa.gov.ua
Image caption Павло Клімкін голосував на засіданні Радбезу ООН

Невідомі групи хакерів також намагалися втрутитися у роботу аеропорту "Київ" та електронних ресурсів міністерства оборони. 6 грудня 2016-го веб-сайти Державного казначейства, Міністерства фінансів і Державного пенсійного фонду були тимчасово паралізовані напередодні завершення фінансового року.

"Ми знаємо, яка мета цих атак. Це - зруйнувати фінансову систему України, послабити наші можливості у сфері оборони і в кінцевому рахунку дестабілізувати українське суспільство", - сказав міністр.

"Цілком очевидно, що Україну свідомо обрали в якості мішені організованих зовнішніх кібертерористів, і їхні атаки можуть бути настільки ж руйнівними, як і більш звичайні військові дії. Нам заподіяли шкоди, але, у підсумку, ми стали стійкими", - додав пан Клімкін.

У понеділок Павло Клімкін головував на засіданні Ради безпеки.

Окрім представників держав-членів ООН, у ньому взяли участь керівники Інтерполу, Міжнародної морської організації, Організації із заборони хімічної зброї.

На сайті МЗС повідомили, що під час візиту до Нью-Йорка міністр також має провести низку зустрічей, зокрема з естонським колегою Свеном Міксером.

Новини на цю ж тему