Суд в США відхилив позов індіанців про скасування будівництва нафтопроводу

Екскаватор Копирайт изображения Reuters
Image caption Будівництво трубопроводу викликало невдоволення індіанських племен

Федеральний суддя в США відхилив позов двох представників корінних племен Північної Америки, які вимагали скасувати будівництво фінальної ділянки скандального нафтопроводу в Північній Дакоті.

Позов подали після того, як компанія, що займається будівництвом трубопроводу, отримала дозвіл на риття тунелю під водосховищем Оахе на річці Міссурі.

Індіанці народності сіу стверджували, що проект заважатиме їм проводити релігійні церемонії біля водойми, яка, за їхніми словами, оточена священними землями.

Представник одного з племен заявив журналістам, що позивачі розчаровані рішенням суду, проте воно не стало для них несподіванкою.

Будівництво нафтопроводу Dakota Access призупинили у грудні минулого року через численні протести мешканців індіанської резервації.

Влада США тоді заявили про готовність розробити альтернативні шляхи прокладання трубопроводу.

Однак уже наприкінці січня президент США Дональд Трамп підписав указ про відновлення будівництва нафтопроводів Keystone XL і Dakota Access.

7 лютого американська армія повідомила конгресу, що дасть дозвіл на будівництво Dakota Access біля території індіанської резервації.

Проект трубопроводу завдовшки 1186 кілометрів, що веде із Північної Дакоти в Іллінойс, оцінюють у 3,7 мільярда доларів.

Новини на цю ж тему