Керівник Toshiba йде у відставку через збитки

Toshiba Копирайт изображения Reuters

Голова ради директорів японської компанії Toshiba Сігенорі Сіга оголосив про відставку на тлі повідомлень про багатомільярдні збитки компанії.

В ніч на 14 лютого Toshiba планувала опублікувати свій річний звіт, в якому зазначить розмір своїх збитків через списання вартості активів її американського підрозділу Westinghouse Electric.

Про проблеми з цим підрозділом було відомо давно. У грудні минулого року Toshiba визнала необхідність списання вартості активів Westinghouse Electric, після чого вартість її акцій впала.

Причиною проблем у Westinghouse Electric стала покупка нею бізнесу з будівництва атомних об'єктів у компанії Chicago Bridge & Iron в 2015 році. Згодом з'ясувалося, що ринкова вартість придбаних активів значно нижча, ніж очікували.

Аналітики прогнозували, що збитки компанії через списання вартості активів складе близько шести мільярдів доларів. Тоді ж зазначали, що треба дочекатися офіційного річного звіту Toshiba у лютому.

Компанія наостанок попросила відкласти публікацію звіту. За даними BBC, це пов'язано з тим, що компанія не зуміла домовитися із аудиторами про списання активів.

На цьому тлі Сігенорі Сіга і оголосив про відхід у відставку. Вже після цього компанія розкрила орієнтовну оцінку збитку за фінансовий рік, що закінчується 31 березня. Вона очікує, що він складе понад трьох мільярдів доларів.

Роком раніше компанія повідомила про збитки у шість мільярдів доларів. У компанії зізналися у штучному завищенні прибутку, отриманому за останні сім років, і заплатили за це штраф.

Новини на цю ж тему