Малайзія: затримали другу підозрювану у вбивстві Кім Чон Нама

Кім Чен Нам Копирайт изображения AFP
Image caption Кім Чен Нам - найстарший син Кім Чен Іра, який правив Північної Кореєю в 1994-2011 роках.

Поліція Малайзії оголосила про затримання другої підозрюваної у вбивстві старшого брата північнокорейського лідера Кім Чен Ина - Кім Чон Нама.

Генеральний інспектор поліції країни Халід Абу Бакар повідомив, що у підозрюваної індонезійський паспорт на ім'я Сіті Айши, під час затримання вона була одна.

Південнокорейський телеканал "Чосун" повідомив, що Кім Чон Нама отруїли за допомогою голок із отрутою. У репортажі йшлося про те, що в аеропорту Куала-Лумпура на нього напали двоє жінок, а потім зникли.

Копирайт изображения REX/SHUTTERSTOCK
Image caption Фото першої підозрюваної у вбивстві Кім Чон Нама з'явилися у малазійських і південнокорейських ЗМІ

У середу затримали першу підозрювану, за документами - це 18-річна громадянка В'єтнаму. Імовірно, її зняла одна з камер відеоспостереження в Куала-Лумпурі. На фото, яке поширила малайзійська поліція - вона у футболці з написом LOL.

Зараз поліція Малайзії шукає ще кількох іноземних громадян, які, за словами влади, можуть бути причетні до загибелі 45-річного Кім Чон Нама.

Наразі завершили патологоанатомічне обстеження тіла померлого, але результати розтину не оголошували.

Південнокорейські ЗМІ притримуються версії, що за вбивством Кім Чон Нама стоїть Пхеньян.

Кім Чон Нам був старшим сином колишнього лідера Північної Кореї Кім Чен Іра. У нього і Кім Чен Ина - різні матері.

Південнокорейське агентство Йонхап повідомило, що в середу на засіданні Трудової партії Кореї Кім Чен Ин виглядав вкрай похмурим, а після закінчення зборів він не помахав рукою на камеру, що робить зазвичай.

У четвер у КНДР запланували масові гуляння і маніфестації з нагоди 75-річчя покійного Кім Чен Іра.

Останнім часом Кім Чон Нам не з'являвся у Північній Кореї, більшість часу він був у китайському Макао.

Копирайт изображения AFP
Image caption Малайзійська поліція шукала підозрюваних через загадкову смерть Кім Чен Нама

Глава південнокорейської розвідки Лі Бен Хо повідомив у Сеулі, що Кім Чон Нама неодноразово намагалися вбити північнокорейські агенти, але поки він перебував у Китаї, його захищали спецслужби КНР.

Однак, на думку деяких аналітиків, у Кім Чен Ина було мало мотивів вбивати брата.

У 2012 році північнокорейського шпигуна засудили в Південній Кореї. Він розповів на допитах, що його відомство планувало позбутися Кім Чом Нама, інсценувавши ДТП.

У 2013 році в Північній Кореї стратили дядька Кім Чен Ина - Чан Сон Тхека, що викликало значний міжнародний резонанс. Його звинуватили в спробі державного перевороту і корупції. Є повідомлення, що Кім Чон Нам був близьким зі своїм дядьком.

Старшого сина Кім Чен Іра вважали одним із претендентів на місце лідера Північної Кореї. Однак у Кім Чон Нама виник конфлікт з батьком після невдалої спроби в 2001 році потрапити до Японії із підробним паспортом.

У підсумку наступником став інший син - Кім Чен Ин, який очолив КНДР після смерті батька в грудні 2011 року.

Новини на цю ж тему