ЗМІ: Кремль наказав припинити хвалити Трампа на державному ТБ

Марш жінок у Вашингтоні Копирайт изображения AFP
Image caption Трампа часто критикують за гарне ставлення до Путіна

Кремль наказав російським державним ЗМІ скоротити позитивне висвітлення президента США Дональда Трампа, повідомило агентство Bloomberg з посиланням на три незалежні джерела.

Як зазначає видання, це є свідченням побоювань російської влади з приводу того, що нова адміністрація США ставитиметься до Росії гірше, ніж очікували раніше.

Про існування розпорядження також написав журналіст Костянтин Еггерт в авторській колонці на сайті німецького видання Deutsche Welle.

"Знайома, яка працює в холдингу ВГТРК - до нього входить телеканал "Росія"- розповіла мені: 15 лютого редакція отримала вказівку керівництва (яке, в свою чергу, очевидно, проінструктував Кремль). Суть її зводиться до короткої фрази: "Трампа більше немає" , - пише Еггерт.

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що всі ці повідомлення є "качкою". "Летять качки", - заявив Пєсков виданню "Газета.ru".

На думку Костянтина Еггерта, найближчим часом головний російський державний телеканал зведе висвітлення подій у Сполучених Штатах Америки до мінімуму.

"Прокремлівські учасники політичних ток-шоу почнуть говорити, що завжди були впевнені - жодних особливих змін з приходом Дональда Трампа в Білий дім не відбудеться (хоча ще тиждень тому вони говорили зворотнє), а ведучі ток-шоу"раптом" втратять інтерес до американської тематики", - продовжує Еггерт.

Один зі співрозмовників агентства Bloomberg заявив, що в Кремлі пов'язали це рішення з тим, що російське населення втратило інтерес до зміни влади в США. Однак насправді причиною, на думку співрозмовника агентства, стало те, що в популярних сюжетах і дискусіях про Трампа згадуються теми, про які Кремль не хотів би говорити".

У січні Трамп у ЗМІ Росії згадувався частіше за президента Володимира Путіна, приводить Bloomberg дані Інтерфаксу. Путін виявився на другому місці за кількістю згадувань уперше після того, як його знову обрали президентом Росії в 2012 році.

На думку Еггерта, головною причиною заборони стали нещодавні події в США, перш за все, відставка радника Трампа з національної безпеки Майкла Флінна після скандалу, пов'язаного з його контактами з російським послом Сергієм Кисляком.

В кінці грудня Флінн в телефонній розмові з Кисляком обговорював можливість скасування санкцій. У цей час Трамп ще не вступив на посаду президента США, а Флінн не був призначений радником.

Риторика Білого дому щодо Росії в останні дні серйозно змінилася. Після відставки Флінна прес-секретар Білого дому Шон Спайсер заявив, що Трамп сподівається на те, що Росія поверне Крим.

Міністр оборони США Джеймс Меттіс заявив, що Пентагон не готовий до військової співпраці з Росією.

Раніше Меттіс заявляв, що США мають намір говорити з Росією "з позиції сили".

Новини на цю ж тему