Джолі розповіла BBC про Камбоджу, Трампа і Бреда Пітта

Angelina Jolie and her son, Maddox
Image caption Джолі заявила, що Камбоджа стала для неї справжнім пробудженням. Згодом вона усиновила там свого першого сина, Меддокса.

Представляючи в Камбоджі свій новий фільм, Анджеліна Джолі заявила, що ця країна стала для неї "пробудженням".

Актриса дала ексклюзивне інтерв'ю BBC напередодні прем'єри стрічки "Спочатку вони вбили мого батька". Це розповідь очевидця, який у дитинстві спостерігав геноцид, влаштований червоними кхмерами.

Джолі є режисеркою фільму. За її словами, він може допомогти жителям Камбоджі проговорити глибокі травми, отримані в той період.

Під час геноциду в цій країні загинуло близько 2 мільйонів людей.

Джолі, яка стала спеціальним посланником Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, вперше побувала в Камбоджі ще в 2001 році під час зйомок фільму "Лара Крофт: Розкрадачка гробниць".

Пізніше вона усиновила в цій країні свого старшого сина Меддокса.

"Я приїхала в цю країну, закохалася в її народ і дізналася її історію, - розповіла вона в інтерв'ю кореспонденту BBC Ялде Хакім. - І тоді я зрозуміла, як мало насправді знаю про навколишній світ. Ця країна стала для мене пробудженням. І я завжди буду вдячна цій країні. Напевно, я ніколи не зможу повернути всього того, що ця країна дала мені".

Незрозуміла трагедія

Фільм "Спочатку вони вбили мого батька" знятий за однойменною книгою письменниці Лун Ун.

Копирайт изображения EPA
Image caption Джолі була присутня на прем'єрі фільму разом з усіма своїми дітьми

Їй було п'ять років, коли режим червоних кхмерів під керівництвом Пол Пота, що правив в країні з 1975 по 1979 рік, змусив її сім'ю залишити домівку в столиці Пномпені.

За деякими підрахунками близько 2 млн людей - майже чверть населення країни - були вбиті або померли від голоду і непосильної праці.

"Я вирішила, що ця війна і те, що сталося з цими людьми 40 років тому, не були достатньо осмислені", - розповіла Джолі.

Фільм озвучений переважно кхмерською мовою, і хоча, за словами Джолі, вона прагнула, щоб світ краще зрозумів те, що сталося в Камбоджі, вона також сподівається, що він справить враження і на місцевих жителів.

"Сподіваюся, це допоможе людям виговоритися, - сказала актриса, - адже багато свідків тих подій не розказували про них своїм дітям".

ажкі часи"

Світова прем'єра фільму, створеного компанією Netflix, відбулася у храмовому комплексі Ангкор-Ват на північ від сучасного міста Сіемреап, де знімалися багато епізодів "Лари Крофт".

На прем'єрі разом із Джолі та її шістьма дітьми був присутній король Камбоджі Нородом Сіамоні, який у 2005 році дарував актрисі громадянство на знак подяки за роботу її фонду з охорони природи.

Цього дня Джолі вперше з'явилася на публіці після того, як у вересні минулого року подала на розлучення з Бредом Піттом.

Пара була разом з 2004 року, але офіційно вони одружилися лише в серпні 2014.

"Це було важко, - зізналася актриса. - Багато людей опиняються в такій ситуації. Вся моя родина пройшла через важкі часи. Але вся моя увага зосереджена на моїх дітях, наших дітях".

"Ми - сім'я і завжди будемо сім'єю, і це допомагає мені впоратися. Я справляюся і знаходжу вихід із ситуації, роблячи так, щоб ми ставали сильнішими й ближчими", - додала вона.

Бажання висловитися

Копирайт изображения AFP
Image caption Анджеліна Джолі сподівається, що фільм допоможе жителям Камбоджі більш відкрито говорити про страшні події 40-річної давнини

Нещодавно Джолі написала в New York Times статтю у відповідь на заборону на імміграцію із семи мусульманських країн, запроваджену Дональдом Трампом.

У ній вона закликала Америку приймати рішення, засновані на фактах, а не страхах.

Під час інтерв'ю акторка не була налаштована говорити конкретно про Трампа, але сказала, що "американський народ - це більше, ніж будь-який президент".

"Я вірю в свою країну, - наголосила актриса, - в ті принципи, на яких вона побудована, в ті цінності, які їй дорогі. І я вважаю, що багато з того, що ми чуємо, що побудовано на почутті поширення страху чи ненависті або поділі людей за ознакою раси чи переконань, насправді чуже Америці".

"І що дивно, ми бачимо, як люди по всьому світу починають виступати за свої громадянські свободи і права і те, у що вони вірять. Ми в Америці чуємо, як люди кажуть: "Це не по-американськи, це неконституційно. І я так вважаю".

Новини на цю ж тему