ЄС продовжив санкції проти оточення Януковича без одного прізвища

Копирайт изображения Reuters/Yves Herman

Рада ЄС продовжила санкції проти екс-президента України Віктора Януковича та 14 його соратників, при цьому зі списку видалене одне прізвище.

Про це йдеться у повідомленні Ради ЄС за результатами щорічного перегляду санкцій 3 березня.

Повний список буде оприлюднено в суботу, 4 березня.

"3 березня 2017 року Рада продовжила до 6 березня 2018 року замороження активів, введені проти 15 осіб, визнаних причетними до привласнення бюджетних коштів України або до посадових зловживань, що призвели до втрати державних коштів", - сказано в повідомленні Ради ЄС.

"Одна особа видалена зі списку" - додали у Раді ЄС.

Хоча прізвища особи, вилученої зі списку, в повідомленні не названо, українські ЗМІ вважають, що мова йде про близького соратника екс-президента Юрія Іванющенка.

Востаннє Рада ЄС продовжила на рік обмежувальні заходи стосовно екс-президента Віктора Януковича та 15 його соратників 4 березня 2016 року.

Копирайт изображения УНІАН
Image caption Юрія Іванющенка вважають близьким до екс-президента Віктора Януковича і звинувачують в організації розтрати чужого майна та незаконному збагаченні в особливо великих розмірах

Санкції проти Януковича і його оточення були запроваджені у березні 2014 року і продовжені в березні 2015 року.

Раніше Верховний Суд закрив всі справи щодо Іванющенка. У ВСУ заявили, що в закритті справ Іванющенка винна Генпрокуратура, бо зірвала терміни розглядів.

Тим часом генпрокурор Юрій Луценко заявив, що закриття справ Іванющенка свідчить про потребу змінити склад ВСУ.

Новини на цю ж тему