Бізнесмени під санкціями зможуть не платити податки в Росії

Держдума Копирайт изображения Getty Images

Держдума ухвалила законопроект, який дозволить бізнесменам, яких внесли до санкційного списку - не сплачувати податки в Росії.

Поправкою може скористатися вузьке коло людей: під санкціями Євросоюзу, США, Канади, Австралії перебуває майже двісті людей, але більшість - це держслужбовці, які не можуть мати бізнес за кордоном.

У санкційних списках - лише кілька великих російських підприємців, у тому числі Геннадій Тимченко, Аркадій Ротенберг, Ігор Сечин.

Україна ввела санкції щодо Росії у 2014 році, відтоді санкційний список розширювали, станом на грудень 2016 року у ньому було понад 600 людей.

Відтоді як бізнесмени із активами за кордоном, потрапили під персональні санкції ЄС та США - вони проводять більшість часу в Росії, бо їм закрили в'їзд до інших країн.

Згідно з російським податковим кодексом, якщо перебувати в Росії понад 183 днів на рік, вони мають платити податки до російського бюджету. Західні країни також вимагають сплачувати податки, тому підприємці платять двічі.

Тепер фізособи під санкціями зможуть написати заяву в податкову і більше не звітувати в Росії про контрольовані іноземні компанії (КІК), а будуть платити податки за кордоном.

Згідно із законопроектом, статус податкого резидента в Росії можна зняти із себе заднім числом, із 1 січня 2014 року.

Уряд ще має затвердити перелік країн, які ввели санкції. Це дозволить скористатися законом.

Новини на цю ж тему