Корчак: "Мене хочуть дискредитувати, щоб не подавати декларацій"

Наталія Корчак Копирайт изображения UNIAN

Голова Національного агентства з питань запобігання корупції Наталія Корчак вважає, що високопосадові особи України намагаються її дискредитувати, аби уникнути подачі електронних декларацій про свої статки.

"Для топ-посадовців лишилися останні дні, щоб знищити цю систему (е-декларування - Ред.). І це є очевидний факт. Тому, дискредитувавши нас, можна все списати на те, що я не організувала, я не зробила, а вони всі білі і пухнасті", - заявила Наталія Корчак на прес-конференції.

"Треба перезавантаження"

Кілька днів тому прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що керівництво НАЗК має піти у відставку через незадовільну роботу системи електронного декларування.

"Пропоную всім зібратися і подати у відставку. Що стосується НАЗК, то треба публічно, відкрито зробити перезавантаження", - заявив прем'єр на засіданні Кабміну.

Прем'єр-міністр наголосив, що систему електронного декларування мали запустити 15 серпня минулого року, потім відклали запуск до вересня, а вона і досі не працює належним чином.

Критика на адресу керівника НАЗК пролунала і від міністерства юстиції України. Перший заступник міністра Наталія Севостьянова наголосила, що сотні тисяч людей не можуть вчасно подати електронні декларації через неспроможність системи опрацювати всі дані.

"Сьогодні НАЗК неспроможне забезпечити другу хвилю декларування. Це підставляє сотні тисяч людей під кримінальну відповідальність, - сказала пані Севостьянова. - Бачимо халатність й безвідповідальність НАЗК. Це все закінчиться дуже погано… Це, фактично, зрив електронного декларування у 2017 році".

Друга хвиля електронного декларування закінчується 31 березня, за умисне неподання декларації передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.

Буде 100 тисяч?

Наталія Корчак повідомила, що за минулу добу було подано майже 50 тисяч електронних декларацій, з них 31 березня - майже 14 тисяч.

За її словами, зараз у системі зареєстровано понад мільйон користувачів.

"За 30 березня було подано 49 тисяч декларацій. Станом на 11 годину сьогоднішнього дня подано 13 тисяч 876 декларацій. На даний час кількість активних з'єднань становить в середньому понад 18 тисяч. А кількість одночасних запитів - понад 500", - сказала вона.

Наталія Корчак припускає, що загалом до кінця дня 31 березня декларації подасть близько 100 тисяч осіб. Голова НАЗК нагадала, що йдеться про посадовців, які обіймають відповідальне або особливо відповідальне становище.

Новини на цю ж тему