В уряді і парламенті критикують абонплату за газ

газова плита Копирайт изображения UNIAN
Image caption Платіжки за газ таки можуть зрости. Найбільше - для тих, у кого газові плити

Проти рішення регулятора у сфері комунальних послуг (НКРЕКП) щодо абонплати за підключення до газових мереж висловився прем'єр, міністр енергетики, а також низка депутатів.

Уряд звернеться до Комісії з регулювання у сферах енергетики і комунпослуг із закликом переглянути рішення про запровадження абонплати за газ. Про це повідомив у Facebook прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

Він твердить, розрахунки показали, що "збільшення (сум у платіжках за газ. - Ред.) дійсно є і становить у середньому в розрахунках від 1,3 до 3 разів, особливо це стосується тих, хто живе у багатоквартирних будинках".

"Це неприпустимо! Ні я, ні уряд це категорично не підтримуємо", - написав прем'єр. Він додав, попри те, що комісія не підпорядковується Кабміну, він вимагатиме, аби це рішення переглянули.

Проти абонплати висловився і міністр енергетики Ігор Насалик.

"Якщо запроваджувати абонентську плату за газ, то потрібно вже абонентську плату за воду запроваджувати, за каналізацію", - заявив міністр, наголосивши водночас, що її запровадження є компетенцією НКРЕКП.

За скасування рішення висловилися також депутати від "Народного фронту", "Батьківщини". А лідер "Радикальної партії" Олег Ляшко заявив, що його однопартійці блокуватимуть парламентську трибуну, якщо абонплату не скасують.

У НКРЕКП вважають ухвалене рішення правильним. Там нагадують, що воно ухвалене у відповідності до закону "Про ринок газу", який вимагає відокремлення постачання і транспортування газу, а також погоджено із МВФ.

Копирайт изображения NERC.GOV.UA
Image caption У НКРЕКП наполягають, що рішення про абонплату за газ - правильне

Там запевняють, що для споживачів, які використовують газ для опалення, а також у газових колонках, платіжки не зміняться, а можуть навіть і зменшитися. А для споживачів із газовими плитами, платіжки яких можуть зрости, передбачений перехідний період для адаптації до нових розрахунків.

Запізніла критика?

Рішення про розділення платежів за газ і запровадження абонентської плати НКРЕКП ухвалила наприкінці березня. Воно набуло чинності 1 квітня.

Що зміниться з 1 квітня

Там заявляли, що хотіли зробити тарифи більш прозорими. У НКРЕКП запевнили, що загальна платіжка за газ не зміниться, а її просто розділять на дві складові: плату за "доставку" газу і, власне, сам газ.

Перед тим, як рішення набуло чинності, його підтримували і в уряді. Хоча експерти вже тоді висловлювали зауваження.

Раніше на зустрічі з представниками регіональних ЗМІ Володимир Гройсман заявляв, що "згідно з ухваленим законом про ринок газу та згідно з Кодексом транспортних мереж, нам з 1 квітня треба розмежувати ціну газу та вартість його транспортування і постачання".

Новини на цю ж тему