Художник-акціоніст із Франції висидів перше яйце

Художник висиджує яйця Копирайт изображения AFP
Image caption "Хочу, хочу висидіти яйця курки до вилуплення", - написано на маніфесті художника

Французький художник-акціоніст Абраам Пуаншеваль, який висиджував куряче яйце, домігся вилуплення курчати.

Новонароджена пташка не вилазить із шкаралупи, та й перформанс ще не завершився: артист чекає на вилуплення ще восьми курчат, аби провести з ними три доби в прозорій клітці.

Лише після цього акціоніст зможе повернутися до сім'ї.

Копирайт изображения AFP
Image caption Артист свого часу плавав усередині закритої пластикової пляшки

Художник почав висиджувати яйця у скляному віварії паризького музею Palais de Tokyo 29 березня - майжи три тижні тому.

Через вагу чоловіка, він сидить на спеціально пристосованому стільці, під сидінням якого із яєць мають вилупитись курчата. Коли курча почало пробивати дзьобом шкаралупу, художнику довелося підвестися.

Протягом усього перформансу під назвою "Œuf" ( "Яйце") пан Пуаншеваль сидів у термоковдрі, яку вигадав корейський художник-акціоніст Сон Лю Лі, вона має підтримувати високу температуру тіла.

44-річний сучасний художник відомий тим, що плавав усередині закритої пластикової пляшки по річці Роні, жив 13 днів в опудалі ведмедя у паризькому Музеї полювання і природи. Там він харчувався хробаками і жуками, аби наслідувати ведмежу дієту. На початку цього року він провів тиждень замурованим між двома частинами 12-тонного каменю. Контури його тіла, а також отвори для повітря попередньо пробили у шматку скелі.

Однак висиджування курячих яєць, попри, здавалося би, банальний опис, виявилося чи не найскладнішим завданням, яке акціоніст сам собі поставив. Він міг відлучатися із прозорої клітки не довше, ніж на півгодини на добу. Задовольняв свої потреби у спеціальну коробку під стільцем, а харчувався лише їжею, яка могла "розігріти". Зокрема, імбирем, аби підтримувати температуру тіла на рівні 37 градусів.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Минулої зими пан Пуеншеваль провів тиждень замурованим усередині вапняної скелі

"Йому було дуже важко. Він і спав на яйцях. Це було куди складніше, ніж сидіти замурованим у камені", - сказала прес-секретар музею.

Деякі критики називали пана Пуаншеваля найекстремальнішим артистом Франції.

Як зауважив батько художника Крістіан Пуаншеваль, який відомий завдяки розробці таблеток для додавання кишковим газам аромату троянди, у сина в дитинстві було улюблене ручне курча.

Усі курчата, які з'являться завдяки акціоністу, вирушать на мальовничу ферму на південному заході Франції, запевняє сім'я художника.

На перформанс Абраама надихнув твір Гі де Мопассана "Туан", де дружина паралізованого власника кабаре використовує тепло його тіла для висиджування яєць.

Пан Пуаншеваль сподівається незабаром втілити свою дитячу мрію і "пройтися по хмарах". Що сами він має на увазі, і як він це здійснить, художник поки не розповідає.

Новини на цю ж тему