У Лондоні відзначили найкращі серіали і телепрограми

Сара Ланкашир Копирайт изображения Getty Images
Image caption Сара Ланкашир зіграла поліцейську Кетрін Кавуд у серіалі BBC One "Щаслива долина"

Британська академія кіно- і телемистецтв вручила свої телевізійні премії - BAFTA TV.

Ними відзначають творців найкращих британських серіалів та телепрограм минулого року.

В одній із центральних номінацій - за найкращий драматичний серіал - перемогла "Щаслива долина" із Сарою Ланкашир в головній ролі.

Пані Ланкашир також назвали найкращою актрисою.

"Щасливій ​​долині" в обох категоріях поступився історичний серіал "Корона", який до цього отримав два "Золотих Глобуси".

Нагороду за найкращу чоловічу роль отримав Аділь Ахтар, який зіграв у серілі "Убита своїм батьком".

Він обійшов, зокрема, Бенедикта Камбербетча, якого номінували за роль у шекспірівській екранізації "Порожня корона".

У номінації "Міні-серіали" перемогла чотирисерійна стрічка "Національний скарб".

Телеведучі Енд і Дек, які отримали премію за супровід святкування 90-річчя королеви, присвятили свою нагороду Її Величності.

"Сьогодні королева нарешті отримала BAFTA", - сказав Дек після церемонії.

Коли їх запитали, чи справді вони вважають Єлизавету II переможницею, Ент відповів: "Так, абсолютно. Це була не наша вечірка, а її - це був її день народження".

"Ми з задоволенням занесемо нагороду королеві - як тільки вона захоче", - пожартував Ент. - Вона поставить чайник, а ми заскочимо з BAFTA".

Копирайт изображения PA
Image caption Дек і Ент присвятили нагороду королеві

Ведучі також перемогли у номінації найкраща розважальна програма за своє шоу Ant and Dec's Saturday Night Takeaway.

Цього року в BAFTA TV запровадили нову номінацію "Момент, який необхідно побачити".

У ній переміг уривок із програми "Планета Земля II" - "Змія проти Ігуани".

Перелік номінантів у деяких категоріях

Найкращий драматичний серіал

  • Переможець - "Щаслива долина"
  • "Війна і мир"
  • "Даррели"
  • "Корона"

Найкраща акторка

  • Переможиця: Сара Ланкашир ("Щаслива долина")
  • Ніккі Амука-Берд (NW)
  • Джоді Комер ("Тринадцять")
  • Клер Фой (Корона)
Копирайт изображения BBC/Netflix
Image caption Номінантки у категорії найкраща актриса (зліва направо): Ніккі Амука-Берд, Джоді Комер, Клер Фой і Сара Ланкашир

Найкращий актор

  • Переможець: Аділ Ахтар ("Убита своїм батьком")
  • Бенедікт Камбербетч ("Порожня корона: Війна троянд")
  • Бабу Кісей ("Дамілола, наш любий хлочик")
  • Роббі Колтрейн ("Національний скарб")
Копирайт изображения BBC/CHANNEL 4
Image caption Зліва направо: Аділ Ахтар, Бабу Кісей, Роббі Колтрейн, Бенедікт Камбербетч

Найкращий драматичний телефільм

  • Переможець: "Дамілола, наш любий хлочик"
  • "Аберфан: Зелена улоговина"
  • "Убита своїм батьком"
  • NW

Міні-серіал

  • Переможець: "Національний скарб"
  • "Порожня корона: Війна троянд"
  • "Секрет"
  • "Свідок обвинувачення"

Міжнародні серіали

  • Переможець: "Американська історія злочинів" (The People v. O. J. Simpson)
  • "Якось уночі" (The Night Of)
  • "Дуже дивні справи" (Stranger Things)
  • "Очевидне" (Transparent)