Гройсман закликав Ізраїль визнати Голодомор геноцидом

Володимир Гройсман і Реувен Рівлін Копирайт изображения kmu.gov.ua

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман закликав Ізраїль визнати Голодомор 1932-1933 років актом геноциду українського народу. Про це він заявив на зустрічі із президентом Ізраїлю Реувеном Рівліном.

Прем'єр разом із дружиною перебуває з офіційним візитом в Ізраїлі.

Це перші контакти керівництва України та Ізраїлю на високому рівні після загострення стосунків між країнами у грудні минулого року.

Як повідомляє урядовий портал, прем'єр закликав ізраїльську сторону до поглибленого вивчення теми Голодомору.

"Потрібно більш поглиблено вивчити цю проблему, щоб ми могли говорити про визнання цієї трагедії відносно українського народу. Якщо подивимося у глибину проблеми, то побачимо, що голод, який був штучно створений тим режимом, не вибирав національність. У сучасному світі маємо виявити усі трагедії, дати їм оцінку, зробити висновки для майбутніх поколінь", - наголосив прем'єр-міністр.

Володимир Гройсман сказав, що Голодомор та Голокост - споріднені, бо політичні злочинні режими не були обмежені у скоєнні вбивств невинних людей.

Рівлін про ОУН

Тема історичного минулого не вперше обговорюється високопосадовцями України ти Ізраїлю.

Президент Рівлін, перебуваючи в Україні у вересні 2016 року, у виступі в парламенті вдався до заяв, які українські політики назвали некоректними і недипломатичними.

На слуханнях, присвячених 75-й річниці трагедії Бабиного Яру, він заявив, що на території України в період Другої світової вбили близько 1,5 млн євреїв і наголосив на ролі у цьому Організації українських націоналістів (ОУН).

"Їх розстрілювали у лісах біля ярів і ровів, зіштовхували в братські могили, багато з пособників злочинів були українцями, і серед них особливо виділялися бійці ОУН", - сказав тоді Реувен Рівлін.

Копирайт изображения AFP
Image caption Прем'єр-міністр Біньямін Нетаньягу різко засуджував підтримку Україною резолюції Ради безпеки ООН

Зіпсовані стосунки

У грудні 2016 року візит Володимира Гройсмана був перенесений після того, як Україна підтримала резолюцію Ради безпеки ООН із закликом до Ізраїлю припинити будівництво поселень на окупованих палестинських територіях, яке, на думку Радбезу, шкодить мирному врегулюванню на Близькому Сході.

Це питання лишається одним ‎із найгостріших між ізраїльтянами та палестинцями.

Ізраїль гнівно відреагував на рішення Радбезу. Представник країни в ООН ‎назвав голосування "ганебним кроком" і закликав США застосувати вето на ‎резолюцію, як це відбувалося раніше. Ізраїль також погрожував згортанням стосунків із 14-ма країнами, котрі підтримали резолюцію.

Прем'єр Гройсман тоді закликав не драматизувати ситуацію, пов'язану з перенесенням його візиту до Ізраїлю. За його словами, у двох країн є набагато більше того, що їх об'єднує.

Міністерство закордонних справ України переконувало у правильній позиції Києва і наголошувало, що те будівництво є порушенням міжнародного права.

"Ізраїльські поселення на окупованих територіях суперечать міжнародному праву, як і окупація Криму Росією", - наголошував постійний представник України в ООН Володимир Єльченко.

Влада Ізраїлю заявила, що відповіддю на резолюцію Радбезу ООН стане ще активніше будівництво у Східному Єрусалимі.

Новини на цю ж тему