Вибори в Британії: торі перемагають, але втрачають абсолютну більшість

тереза мей Копирайт изображения Getty Images

За попередніми результатами виборів у Британії, найбільше голосів набирають консерватори.

Однак вони отримають на кілька місць менше, ніж в попередньому складі парламенту. Це означає, що Консервативна партія втрачає абсолютну більшість у палаті громад.

За попередніми підрахунками, консерватори набирають 313 місць, лейбористи - 260 місць - на декілька десятків мандатів більше, аніж у них було до виборів, Шотландська національна партія - 35 місць.

Для того, щоб забезпечити абсолютну більшість у нижній палаті, партія має отримати 326 місць.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Лідер лібералів Джеремі Корбін очікує на результати виборів

Про позачергові вибори до нижньої палати парламенту в квітні оголосила прем'єр-міністр Тереза Мей. Вона пояснила своє рішення прагненням до стабільності в ситуації, коли країна почала переговори про вихід з ЄС.

За останні три роки це вже третє загальнонаціональне голосування у Британії. Попередні парламентські вибори відбулися у 2015 році, а влітку 2016 року в країні пройшов референдум про членство Британії в ЄС.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Лідерка Шотландської національної партії Нікола Стерджен

Головними претендентами на 650 місць в Палаті громад виступали представники консерваторів, лейбористів, ліберал-демократів, Партії незалежності Сполученого Королівства (UKIP) і Шотландської національної партії. Також у виборах брали участь Зелені, валлійська "Партія Уельсу" та чотири північноірландських партії.

Система виборів в Британії - виключно мажоритарна, тобто всі члени Палати громад обираються в одномандатних округах в один тур.

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів
Британія на виборах: 5 несподіваних фактів

Аналіз - Лора Кюнсберг, політичний оглядач ВВС

Якщо дані екзит-полів вірні, Тереза Мей зробила дуже ризикований політичний хід і програла. Їй було необов'язково оголошувати ці дострокові вибори, але вона їх оголосила, щоб отримати мандат на проведення переговорів по "брекзиту" і простір для маневру.

Усього кілька тижнів тому, коли це все почалося, позиції Терези Мей здавалися невразливими, але слабка кампанія і супротивники в особі Лейбористської партії цілком можливо зруйнували надії торі.

Дані цих екзит-полів - не той результат, який передбачали обидві партії, - і це ще один політичний сюрприз: суспільство знову перевернуло очікування головних політичних сил.

Схоже, що консерватори і справді будуть найбільшою партією, але поки що за цифрами незрозуміло, чи зможуть вони правити наодинці. Протягом кампанії Тереза Мей раз у раз повторювала своє гасло - обіцянку "сильного і стабільного лідерства", але замість цього воно може лише ослабнути. Однак зрозуміло: лише остаточні результати покажуть, що відбудеться далі.

Копирайт изображения AFP
Image caption Результати виборів проектувалися на будівлю ВВС в Лондоні

Остаточні результати виборів мають оголосити у п'ятницю.

Новини на цю ж тему