На виборах у Франції перемагає партія Макрона

Макрон Копирайт изображения ЕРА
Image caption Після того, як Макрона обрали президентом, він пішов з поста лідера руху

На парламентських виборах у Франції перемагає центристська партія президента Еммануеля Макрона "Вперед, республіка!". Про це повідомило міністерство внутрішніх справ країни після підрахунку всіх бюлетенів.

"Вперед, республіка!" набирає 28,21% голосів. На другому місці - правоцентристська партія "Республіканці" з результатом 15,77%. "Національний фронт" Марін Ле Пен отримує 13,2% голосів.

Союзник партії Макрона - "Демократичний рух" - набирає 4,11% голосів. Ці дві партії можуть отримати 390-430 місць в парламенті, пише "Ле Монд". Всього в Національній асамблеї Франції - нижній палаті парламенту - 577 місць.

Вибори в Національну асамблею традиційно проводяться в два тури. Другий тур відбудеться 18 червня. В цей день голосують виборці в округах, де в першому турі ніхто не набрав більше 50% голосів. Щоб пройти до другого туру, необхідно в першому набрати як мінімум 12,5% голосів.

Копирайт изображения AFP

Явка була 51%. Міністр внутрішніх справ Жерар Коллон заявив, що в порівнянні з минулими виборами явка значно знизилася, й це свідчення кризи довіри до політиків.

Партія "Вперед, республіка!" була створена лише рік тому. Спочатку вона називалася "Вперед!". Після того, як Макрона обрали президентом, він пішов з поста лідера руху, а саму партію перейменували.

"Вперед, республіка!" висунула кандидатів з різних сфер, в тому числі студентів та пенсіонерів, багато з яких - абсолютні новачки в політиці. При цьому відбір кандидатів помічники Макрона обирали на підставі резюме, надісланих електронною поштою.

Новини на цю ж тему