Два прокурори США подають позов на Трампа

Трамп Копирайт изображения Getty Images

Генеральні прокурори американського штату Меріленд і округу Колумбія мають намір в понеділок подати позов проти президента США Дональда Трампа, звинувативши його в порушенні антикорупційного законодавства.

Позивачі вважають, що іноземні інвестиції у бізнес Трампа суперечать конституції країни.

Це перший подібний позов з боку держчиновників і перший позов, що ґрунтується на рішенні Трампа зберегти права власності на бізнес після перемоги на президентських виборах.

У січні Трамп говорив, що його бізнес-активами будуть керувати його сини, щоб уникнути можливого конфлікту інтересів.

Але генеральний прокурор округу Колумбія Карл Рейсін і генеральний прокурор штату Меріленд Брайан Фрош вважають, що Трамп порушив обіцянку триматися в стороні від приватного бізнесу.

Так, його син Ерік Трамп повідомив, що президент продовжує регулярно отримувати інформацію про фінансовий стан своєї компанії.

Рейсін і Фрош розповіли про позов виданню Washington Post в неділю, уточнивши, що, якщо федеральний суддя вирішить почати розгляд, вони вимагатимуть від Трампа копії його особистих податкових декларацій, щоб оцінити масштаб його зовнішньоторговельних операцій.

За словами генпрокурорів, справа, швидше за все, опиниться у Верховному суді.

Рейсін і Фрош послалися на ті статті конституції США, які відомі як "положення про винагороди". Ці положення забороняють чиновникам отримувати подарунки або інші бонуси від іноземних урядів.

Новини на цю ж тему