Рада змусила узгоджувати гастролі росіян з СБУ

музика Копирайт изображения RESPUBLICA FEST
Image caption Тепер організатори фестивалів в Україні мають проходити спеціальну процедуру, щоб запросити російських гостей

Верховна Рада зобов'язала організаторів концертів в Україні узгоджувати з СБУ особи артистів, якщо ті є громадянами Росії.

Більшість депутатів підтримала відповідні поправки до закону "Про гастрольні заходи в Україні".

"У разі, якщо учасником запланованого гастрольного заходу є громадянин країни-агресора, організатор не пізніше ніж за 30 днів до дня проведення гастрольного заходу подає до Служби безпеки України запит", - йдеться у документі.

В українському правовому полі у низці документів країною-агресором названа тільки Російська Федерація.

СБУ протягом десяти днів має надати організаторам інформацію про наявність чи відсутність підстав недопущення громадянина країни-агресора до участі у гастролях.

При цьому організатори зобов'язані надати СБУ достовірну інформацію про власні імена та прізвища артистів, а також про їхні сценічні псевдоніми.

Після отримання позитивного висновку від СБУ організатор може укласти з гастролером договір про виступ.

У разі порушення цієї процедури організатора концерту можуть оштрафувати на 320 000 гривень.

Також новий документ передбачає, що в Україні заборонені гастролі артистів, внесених до переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці.

Нещодавно міністерство культури вже оприлюднило такий перелік артистів та акторів у кількості 112 осіб.

Останніми роками СБУ часто забороняє в'їзд до України російським та іноземним артистам, які виступали на території анексованого Криму або на підконтрольних бойовикам районах Донбасу.

Новини на цю ж тему