Трамп посварився з впливовим республіканцем

Сенатор Боб Коркер не переобиратиметься на наступний термін Копирайт изображения Reuters
Image caption Сенатор Боб Коркер не переобиратиметься на наступний термін

Президент США Дональд Трамп посварився з сенатором-республіканцем Бобом Коркером, чим погіршив і без того не найкращі відносини із ще одним впливовим однопартійцем.

Пан Трамп назвав керівника комітету із зовнішніх зв'язків Боба Коркера "голосом проти", а також політиком, позбавленим сміливості та значною мірою відповідальним за "жахливу" угоду з Іраном.

У свою чергу пан Коркер відповів, що Білий дім перетворився на "будинок з догляду за літніми". (В США поширені будинки для літніх людей, куди на день або на кілька годин, поки інші на роботі, можна влаштувати члена сім'ї, якому потрібен догляд).

В опублікованому в New York Times інтерв'ю сенатор-республіканець Боб Коркер заявив, що президент Трамп управляє Америкою так, нібито це реаліті-шоу, і що його дії можуть призвести до третьої світової війни.

Ще минулого року президент Трамп розглядав кандидатуру пана Коркера на посаду держсекретаря, але відтоді відносини між ними погіршилися.

Аналітики вважають, що недільна тирада Дональда Трампа, можливо, була викликана тим, що минулого тижня Боб Коркер підтримав держсекретаря Рекса Тіллерсона, що сприйняли як випад проти президента.

ЗМІ цитували слова республіканця Коркера про те, що пан Тіллерсон був неймовірно засмучений, оскільки не отримував підтримку, яку мав би отримати державний секретар.

Минулого тижня в ЗМІ з'явилися повідомлення про те, що Рекс Тіллерсон нібито публічно назвав Дональда Трампа йолопом і що після цього йому загрожує відставка.

У середу пан Тіллерсон спростував чутки про те, що збирається йти з посади.

Минулого місяця Боб Коркер оголосив, що не буде домагатися переобрання на виборах в сенат наступного року.

Він був прихильником угоди 2015 року з Іраном, спрямованої на припинення розробок ядерної зброї Тегераном.

Дональд Трамп неодноразово критикував цю угоду і, ймовірно, наступного тижня заявить про її скасування.

Копирайт изображения EPA
Image caption Дональд Трамп вважає, що сенатор Коркер просто злякався йти на вибори без підтримки президента

У серії твітів американський президент написав: "Сенатор Боб Коркер благав мене підтримати його переобрання в Теннессі. Я сказав "Ні", і він зняв свою кандидатуру (сказавши, що не зможе перемогти без моєї підтримки)... Він також хотів стати державним секретарем, я сказав : "Ні, дякую". Адже він значною мірою відповідає за жахливу угоду з Іраном! Отже, я маю всі підстави очікувати, що Коркер буде голосом проти і стане на шляху нашого чудового порядку денного. Пороху не вистачило висунутися!"

Боб Коркер написав у відповідь: "Шкода, що Білий дім став домівкою для догляду за літніми. Хтось, очевидно, пропустив свою зміну цього ранку".

У серпні сенатор розкритикував реакцію президента на зіткнення між білими прихильниками екстремізму та антифашистськими демонстрантами в Шарлоттсвілі, штат Вірджинія.

Дональд Трамп у відповідь твітнул, що пан Коркер боїться знову висувати свою кандидатуру на наступні вибори.

Як пише New York Times, Боб Коркер - один з небагатьох політиків на Капітолійському пагорбі, у кого були добрі стосунки з паном Трампом.

Але навіть після взаємних звинувачень з президентом Боб Коркер підкреслив в неділю, що бажає добра Дональду Трампу, з яким до цієї сварки він час від часу грав у гольф.

Новини на цю ж тему