ПАРЄ ухвалила "політичну" резолюцію щодо освіти в Україні - Ар’єв

Порошенко Копирайт изображения Getty Images
Image caption Напередодні у ПАРЄ виступив Петро Порошенко, який заявив, що Україна враховуватиме рекомендації Венеціанської комісії щодо закону про освіту

Парламентська асамблея Ради Європи у четвер ухвалила резолюцію щодо нового закону про освіту в Україні мовами національних меншин. Голосуванню передували спеціально скликані дебати.

У резолюції ПАРЄ визнає право України підтримувати українську мову в освіті, однак наголошує на важливості захисту прав національних меншин навчатися рідною мовою.

За резолюцію проголосували 82 делегати, проти - 11 (українська делегація плюс один представник Великої Британії), ще 17 утрималися.

Під час обговорення члени різних делегацій розкритикували Україну за те, що закон про освіту ухвалили без висновку Венеціанської комісії.

Київ також звинуватили у тому, що перед ухваленням закону недостатньо консультувалися з представниками національних меншин, що українська делегація заперечила.

Резолюція закликає Верховну Раду врахувати всі майбутні рекомендації комісії щодо цього закону.

Голова української делегації Володимир Ар'єв у коментарі журналістам назвав ухвалений документ більше "політичним, а не направленим на захист національних меншин".

"Але трагедії з цієї резолюції робити не треба", - додав Володимир Ар'єв.

Угорщина, Румунія, Молдова та низка інших країн критикують Київ за статтю у новому законі про освіту, відповідно до якої до 2020 року, як перехідний період, учні шкіл національних меншин навчатимуться рідною мовою, але паралельно вивчатимуть державну українську мову.

Із 2020 року - навпаки, навчання відбуватиметься тільки українською, а мова нацменшин стане окремою дисципліною.

Київ наполягає, що скасовувати поправку не буде, але подав закон на розгляд Венеціанської комісії.

Новини на цю ж тему