Клімкін: жодну румунську школу в Україні не закриють

прапори Копирайт изображения unian

Міністр закордонних справ Павло Клімкін у Бухаресті наголосив, що в Україні не закриють жодну румунську школу у зв'язку з новим законом про освіту, і що жодної асиміляції не буде.

Керівника дипломатичного відомства процитувала у Twitter речниця МЗС Мар'яна Беца.

"Павло Клімкін предметно пояснив положення освітнього закону. Важливо, як він буде імплементуватись. Будемо більше співпрацювати з румунською громадою", - написала вона.

Міністр також заявив, що мета мовного закону - не зменшення можливостей, а їх розширення для нацменшин.

Водночас під час спільної прес-конференції з румунським міністром закордонних справ пан Клімкін заявив, що розраховує на поліпшення умов для вивчення української мови в Румунії.

"У нас є тільки один український ліцей, у нас є майже 60 тисяч українців в Румунії. Ми маємо працювати з методиками для викладання і румунською, і українською (мовами), повинні розширювати присутність українських класів", - сказав пан Клімкін, якого цитують "Українські новини".

Мовні суперечки

Мовні положення закону "Про освіту", який Рада ухвалила у вересні, викликали занепокоєння низки країн, зокрема Польщі, Румунії, Угорщини, Греції, Болгарії. Також закон розкритикували в ПАРЄ.

Уряд Угорщини, наприклад, вважає, що цей закон порушує права національних меншин, зокрема, етнічних угорців Закарпаття.

У Міносвіти запевнили, що мовні положення закону не порушують Європейську хартію регіональних мов або мов меншин та Рамкову конвенцію про захист національних меншин.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін надіслав мовну статтю закону, яка обурила керівництво кількох держав-сусідів України, на розгляд "Венеціанської комісії".

Пан Клімкін зазначив, що Україна повинна вести конструктивний і жорсткий діалог із європейськими партнерами щодо мовних положень закону.

Що передбачає закон:

  • середня освіта триває 12 років, мовою освітнього процесу є українська
  • національним меншинам гарантоване право на навчання поряд з державною мовою відповідної національної меншини у спеціальних класах або групах
  • корінним народам також гарантують право на навчання поряд з державною мовою відповідного корінного народу у спеціальних класах або групах

Новини на цю ж тему