Росія хоче, щоб миротворців на Донбасі узгодили з "республіками"

Сергій Лавров Копирайт изображения mid.ru

Проект резолюції Росії щодо миротворчої місії ООН на Донбасі пропонує узгоджувати її формат з представниками самопроголошених "ДНР" та "ЛНР". Про це заявив міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров.

"У нашому проекті резолюції означені абсолютно необхідні критерії миротворчої операції, які визначені в ООН. Один з них, який є хрестоматійним, це згода сторін конфлікту на національний склад контингентів, які входять до миротворчої операції, що означає як згоду Києва, так і не меншим чином Донецька й Луганська", - цитує пана Лаврова прес-служба МЗС РФ.

Міністр додав, що остаточне формулювання резолюції "має бути прийнятним для проголошених республік".

"Напевно, у зв'язку з цим буде необхідно провести з ними прямі переговори", - сказав Сергій Лавров.

Голова російського МЗС також повідомив, що проект вже декілька місяців "лежить на столі" в ООН.

"Її обговорення саботує насамперед Україна, яка хоче не гарантувати безпеку спостерігачів ОБСЄ, які контролюють дотримання Мінських домовленостей, а ввести окупаційні війська - перерізати всі контакти Донбасу із зовнішнім світом, а потім встановити там свої порядки, повністю ігноруючи Мінські домовленості", - заявив пан Лавров.

13 листопада введення миротворчої місії ООН на сході України обговорили помічник президента Росії Владислав Сурков і спецпредставник США по Україні Курт Волкер. Але згодом на зустрічі в Белграді сторони не дійшли згоди.

У спільній заяві за підсумками переговорів ідеться, що у Росії й США - різні концепції досягнення миру на Донбасі, але вони збираються проаналізувати зустріч і "подумати про подальші шляхи розв'язання проблеми".

Агентство ТАСС із посиланням на Суркова додає, що Волкер передав Росії американські доповнення до проекту про миротворців. Вони складалися з 29 абзаців, але тільки три з них здалися прийнятними для Москви, сказав пан Сурков.

Копирайт изображения Getty Images

Це була вже третя зустріч Волкера і Суркова. Інформації про їх зміст зазвичай надходить мало.

Сербські ЗМІ писали, що зустрічі відбуваються в Сербії, бо пан Сурков - в списку західних санкцій і не може в'їжджати в країни ЄС.

На початку вересня світові лідери почали активно обговорювати запровадження на Донбасі миротворчої місії під егідою ООН.

Україна запропонувала таку місію на всій території непідконтрольних районів, включно з кордоном.

Росія загалом підтримала ідею з миротворцями, але тільки на лінії розмежування між окремими районами Донбасу та підконтрольними Києву територіями.

Новини на цю ж тему