Саакашвілі каже, що не піде до "лжепрокурора Луценка"

Саакашвілі

Лідер партії "Рух нових сил" Міхеіл Саакашвілі заявив, що не збирається на допит до Генеральної прокуратури, яка напередодні оголосила його у розшук. Натомість він чекає слідчого у наметовому таборі біля Верховної Ради, сказав пан Саакашвілі.

"Я не буду приходити ні до якого "лжегенерального прокурора", він двієчник неписьменний, він незаконний... Я не вважаю його генеральним прокурором", - сказав пан Саакашвілі зі сцени на площі перед Верховною Радою.

"Я готовий прийняти їх слідчого тут в таборі", - додав він.

За словами кореспондента ВВС Україна, біля сцени перебуває кілька десятків людей, які вигукують "Імпічмент!"

Загалом у таборі біля Ради приблизно півтори сотні людей, зазначає наш кореспондент.

Image caption У таборі біля Верховної Ради перебуває приблизно півтори сотні людей

Адвокат пана Саакашвілі Руслан Чорнолуцький заявив, що його клієнт "вважає себе вільною людиною", а спробу його затримання назвав "незаконним викраденням".

"Дії правоохоронців були незаконними: це було не затримання, а незаконне викрадення Міхеіла Саакашвілі. Міхеіл не отримував на свою адресу проживання жодного процесуального документа", - сказав пан Чорнолуцький.

"Він не може бути запрошений з телеекранів на так званий допит. Така процесуальна дія має відбуватися заздалегідь уповноваженими особами", - додав він.

У середу рано вранці соратники Міхеіла Саакашвілі повідомили про спробу штурму наметового містечка під Верховною Радою і побиття активістів. У поліції кажуть, що проводили заходи з розшуку пана Саакашвілі.

Image caption Саакашвілі прийшов на брифінг із дружиною

Напередодні СБУ спробувала затримати Саакашвілі й відвезти його на допит. Але юрба звільнила його з автомобіля силовиків.

Генпрокуратура звинувачує екс-президента Грузії в отриманні півмільйона доларів від українського бізнесмена-втікача Сергія Курченка.

Сам пан Саакашвілі назвав ці звинувачення провокацією, організованою шляхом "підтасовування фактів".

Image caption Біля Ради з'явилися барикади з шин

Новини на цю ж тему