Обама в Китаї згадав про права людини

Барак Обама
Image caption Барак Обама

Президент США Обама на початку свого першого візиту до Китаю заявив, що США і Китай не повинні бути ворогами і, що світ отримав би вигоду, якби дві країни співпрацювали.

Але під час виступу перед студентами у Шанхаї він сказав, що свобода висловлювань, релігійна свобода та свобода інформації є універсальними правами, які повинні бути доступними для всіх.

Пізніше Барак Обама обідав у Пекіні з китайським президентом Ху Дзіньтао перед самітом, який відбудеться у вівторок.

Свобода висловлювань

Під час промови в Шанхайському музеї науки американський президент похвалив зусилля Китаю у намаганні подолати бідність у країні, назвавши зусилля врятувати від бідності мільйони людей такими, що не мають прецедентів в історії людства.

Але, як каже кореспондент Бі-Бі-Сі в Китаї, Барак Обама також зробив менш приємні для господарів зауваження.

«Ми не хочемо нав’язувати жодної системи врядування для інших країн, але ми також не вважаємо, що принципи, яких ми дотримуємося, є унікальними для нашої країни. Ці свободи висловлювання і віросповідання, доступу до інформації та участі в політичних організаціях, на нашу думку, є універсальними правами,» - сказав Барак Обама.

Китай – авторитарна країна, де лідерів не обирають.

Засоби інформації та Інтернет перебуваються під посиленою цензурою і критиків уряду ув’язнюють.

Пан Обама сказав, що свобода інформації, включно з доступом до Інтернету, є важливими.

«Це зміцнює нашу демократію, тому що я змушений чути думки, яких я не хочу чути – це змушує мене переглядати те, що я роблю,» - він сказав.

Він назвав Інтернет потужним інструментом для мобілізації людей, який допоміг йому перемогти на виборах.