Шансів знайти 5 українських моряків ''мало''

пошуки моряків
Image caption Пошук моряків не припиняється. Кадри з телебачення

6 із 13 українських моряків було врятовано, коли зареєстроване на Кіпрі судно „Salla-2" затонуло у Середземному морі.

За останніми повідомленнями, знайдено тіло одного моряка і доля ще 5 залишається невідомою.

Судно, яке має кілька власників, один з яких мешкає в Ізраїлі, прямувало з Туреччини до Ізраїлю.

Врятовані моряки в понеділок прибули до України. Раніше 5 моряків проходили обстеження в лікарні в місті Хайфа.

Кореспондент Української Служби Бі-Бі-Сі в Ізраїлі Дмитро Каневський каже, що рятувальна операція із залученням корабля НАТО та сили ООН триває й надалі, проте рятувальники визнають, що шансів на те, що моряки можуть вижити, мало.

Лікар Шломі Ісраеліт розповів про стан моряків, які потрапили до лікарні в Хайфі: «Усі потерпілі надійшли у стані середньої тяжкості через переохолодження. Вони перебували у холодній воді понад 18 годин. Крім того пережили психологічну травму. Деякі з них мали рятувальні жилети, що їм і допомогло врятуватися».

Моряки кажуть, що не знали чи їх врятують і розповідають, що бачили як тонули їхні колеги.

Механік Андрій Карась: "Віра в те, що нас врятують, віра в те, що нас не кинуть. Хочу подякувати всім. Віра в те, що сім’я чекає вдома, допомогла протриматися. Військовим хлопцям велика подяка".

За словами нашого кореспондента, ізраїльська поліція розслідує версію, що судно перевозило контрабанду солярки. Наш кореспондент каже, що поліція мала зустріти корабель у порту призначення.

Міністр закордонних справ Петро Порошенко очолив оперативну групу МЗС, яка координує діяльність українських представництв за кордоном задля сприяння пошуку моряків.

Старе судно

Повідомляли, що у п`ятницю 11 грудня близько 21.45 за місцевим часом з вантажного судна „Salla-2” (порт приписки Конго, власник судна компанія Sela Shipping LTD (Ізраїль) надійшов сигнал SOS. У той час судно знаходилось на відстані 115 морських миль від берега Кіпру.

Неподалік знаходились два торгові судна та військовий корабель ООН (“Laura Schulte”).

Після прибуття на місце аварії було виявлено два рятувальні човни, в одному з них перебував громадянин України, якого було піднято на борт військового корабля ООН. Всього на борту судна було 12 членів екіпажу, усі громадяни України.

За повідомленнями, судно "Salla-2" до серпня 2009 року називалося “Mira” і ходило під прапором Словацької республіки.

Його було збудовано у 1975 році.

Судно і раніше неодноразово затримувалося інспекцією контролю суден державою порту.