Чи покарає парламент Луценка?

юрій луценко
Image caption Юрій Луценко захищатиметься?

Сьогодні у парламенті звітуватимуть понад десять тимчасових слідчих комісій. Одна з них згадуватиме травневий інцидент з міністром внутрішніх справ. Тоді Юрія Луценка затримала у Франкфуртському аеропорту німецька поліція.

Як і чому це сталося, цікавилися одразу дві тимчасових слідчих комісії Верховної Ради. Їх очолюють представники різних фракцій. Політичні союзники пана Луценка і його опоненти.

Іронія долі в тому, що керівник другої комісії - це регіонал Нестор Шуфрич, який минулого тижня ледь не побився з міністром, розповів в інтерв’ю Бі-Бі-Сі, що він сьогодні скаже з парламентської трибуни.

Нестор Шуфрич: Державі Україна було нанесено шкоду, іміджу нашої країни, у зв’язку з тим, що наш міністр “в кайданчиках” знаходився в камері попереднього затримання. Ми вважаємо, що цей інцидент має завершитися: або вибачення з німецької сторони, або звільнення такого міністра, який паплюжить честь та гідність нашої країни, та її громадян. В разі, якщо Луценко відмовляється дати згоду на отримання документів щодо свого арешту, тільки в цьому випадку, Німеччина може ці документи надати, то ми будемо вважати, що Луценко приховує реальні обставини свого арешту. А це в свою чергу має тягнути його відставку.

Бі-Бі-Сі: Чи є вже оформлений якийсь юридичний документ, скажімо, проект постанови Верховної Ради?

Нестор Шуфрич: Так, є проект постанови Верховної Ради, в якому пропонується звернутися до пана Луценка від імені Верховної Ради, щодо надання згоди на отримання слідчими комісіями ВР документів у Німеччині.

Бі-Бі-Сі: А чи вказані там якісь терміни, протягом яких Луценко має відповісти ВР?

Нестор Шуфрич: Я думаю, що ми встановимо термін 14 днів. На жаль, роботу тимчасової слідчої комісії була заблокована, і на чотири засідання які я скликав були присутні тільки представники фракції Партії регіонів. І ми звіт ми змушені подати, як інформацію. Тому буде запропонована ВР форма звернення від ВР.

Бі-Бі-Сі: А як впливають на ваші заяви і дії суперечки з міністром внутрішніх справ, які мають особистісний характер?

Нестор Шуфрич: Безумовно, я не можу сказати, що я не заангажований відносно Луценка, але в даному питанні для мене головне – дізнатися істину. Незалежно від прізвища міністра жодна іноземна держава та її представники не мають права затримувати наших міністрів і утримувати за ґратами безпідставно. І якщо відносно Луценка були протиправні дії з боку німецьких правоохоронців, то ми будемо вимагати вибачень і перед Луценком і перд Україною як державою. Якщо він був винний, то має нести за це відповідальність.

Утім, цього тижня Юрію Луценку нічого не загрожує. Олександр Лавринович сказав, що до ВР не надходило пропозицій розглянути відставку міністра внутрішніх справ.

Чи бути бюджету 2010?

Крім того, сьогодні у парламенті запланований розгляд держбюджету 2010. Однак напередодні, Олександр Турчинов заявляв, що уряд внесе до парламенту змінений проект бюджету на 2010 рік після того, як отримає пропозиції бюджетного комітету ВР. Він нагадав, що що згідно з Бюджетним кодексом, уряд має отримати збалансовані висновки та пропозиції від профільного комітету ВР.

Раніше на погоджувальній раді Турчинов сперечався щодо пропозицій до бюджету з Олександром Лавриновичем. Віце-спікер сказав, що парламент за законом має надавати узагальнені пропозиції до кошторису країни, що і було зроблено.