НАТО і Росія: перезавантаження?

Афганістан
Image caption Афганістан - головна тема переговорів між Росією і НАТО

Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен проведе в Москві переговори з російським президентом Дмітрієм Медвєдєвим і прем'єр-міністром Владіміром Путіним.

Головна тема переговорів - Афганістан. Але мова піде також про відбудову відносин між альянсом і Росією.

Це перший візит пана Расмуссена до Москви на нинішній посаді. Він вважає своїм пріоритетом відбудувати - чи перезавантажити - відносини між НАТО і Росією після скризи, спричиненої російсько-грузинською війною минулого року.

Інтереси сторін

Але головним питанням порядку денного все ж буде Афганістан. Альянс прагне більшої підтримки Росії в питанні пунктів транзиту для військових постачань, вишколу і навіть устаткування для афганського війська, а також - модернізації частини радянської техніки, яка досі на озброєнні деяких учасників міжнародної місії під проводом НАТО в Афганістані.

Єдине, чого Москва не запропонує, - це вояків, бо Радянський Союз мав власний гіркий досвід збройних операцій в Афганістані.

Перезавантаження?

Коли мова про ширші відносини, то атмосфера між альянсом і Москвою останнім часом суттєво покращилася. Кілька місяців тому відбулося перше від минулорічної кризи формальне засідання ради Росія-НАТО.

В ході цього візиту мова піде про протиракетний захист і спільний перегляд нових викликів безпеці. Але в російському істеблішменті є елементи, які залишаються дуже амбівалентними стосовно НАТО і його місця в ситемі європейської безпеки. Та й кілька країн альянсу з центральної і східної Європи так само амбівалентно ставляться до Росії.