У такий холод навіть Євростар не ходить

потяг Євростар
Image caption Євростар сполучає Лондон та кілька міст на континенті

Швидкісний потяг Євростар, що з’єднує Лондон з кількома містами на європейському континенті, призупинив роботу через низькі температури, які утримуються у британській столиці та у решті Європи.

Понад дві тисячі пасажирів застрягли у залізничному тунелі під Ламаншем у п’ятницю ввечері, коли сильна конденсація спричинила електричне замикання.

На разі невідомо, коли оновиться сполучення. Зараз Євростар проводить ремонтні та тестувальні роботи.

У Лондоні нових снігопадів не було, але в інших частинах Британії – наприклад, у Манчестері, працівники аеропорту були змушені вийти на злітну смугу з лопатами і чистити її від снігу.

Image caption Пасажири Євростар були налякані замиканням у тунелі

Речниця манчестерського аеропорту каже, що він лишатиметься закритими протягом кільком годин і це вже стало причиною скасованих та перенесених рейсів.

Евакуація

5 потягів Євростар поламалися у тунелі у п’ятницю ввечері.

Це сталося через те, що холодне повітря, потрапляючи у теплий тунель, створювало таку кількість вологи у процесі конденсації, що це пошкодило електричну систему.

Пасажирі, які перебували на борту тих потягів, поскаржилися на брак напоїв та харчів, а також на відсутність належної інформації. Люди були налякані, деякі панікували.

Євростар проводить тестові перегони потягів у неділю (без пасажирів на борту), аби перевірити, чи проблема і далі лишається.

Речники залізничної компанії кажуть, що прагнуть відновити сполучення якомога швидше, але не певні, коли це станеться.

«Безпека пасажирів - наш головний пріоритет, тому ми маємо гаранувати передовсім безпеку і комфорт,» - сказав один речник.

Людям, які планували подорожувати Євростаром між Лондоном та Брюсселем, Кале, Лілем і Парижем, тепер можуть отримати вартість квитка, а також компенсацію у розмірі 150 євро і безкоштовний квиток у два боки у пункт призначення їхнього вибору.