Ющенко прогнозує 'кремлівську більшість'

Президент Ющенко
Image caption Віктор Ющенко під час запису новорічного президентського телезвернення

Президент Ющенко заявив, що очікує об’єднання Блоку Юлії Тимошенко та Партії регіонів.

Як він запевняє, об’єднання відбудеться після виборів президента:

“Дайте одному вічну гарантію на прем’єра, а іншому вічну гарантію на президента, і союз відбувся ” – сказав Віктор Ющенко.

Глава держави нагадав, що ці дві політичні сили вже намагалися домовитися у серпні 2008 за підтримки “північного сусіда”.

Ющенко запевняє, що тоді він попередив лідерів ПР та БЮТ, що розпустить парламент, якщо вони намагатимуться реалізувати подібний сценарій.

Ознак немає

Проте, політологи переконані, що поки нічого не вказує на ймовірність проведення переговорів між цими двома політичними силами. Забагато недовіри і взаємних образ лунає як в рекламних роликах, так і в промовах кандидатів у президенти.

Зокрема, Володимир Фесенко, керівник Центру політичного аналізу “Пента” твердить, що треба чекати закінчення виборів:

“Поки президентська виборча кампанія не закінчиться, ніхто ні з ким не буде домовлятися. Перемовини про тактичну взаємодію дійсно можуть бути. Зараз я скоріше буду вірити в тактичну взаємодію Януковича і Ющенка тому, що в них є спільний ворог і конкурент – це Тимошенко”.

Андрій Єрмолаєв, директор Центру соціальних та політичних досліджень, зауважив, що переговори між українськими політиками на сьогодні не можуть бути надійними:

“Питання ж не в тому, як у черговий раз домовитись, кому і який портфель роздати, питання у тому, що, вже на другий день після цього розподілу, влада починає руйнуватись. Я думаю, що загроза не стільки в тому що можуть бути якісь спроби знайти компроміс, а в тому, що цей компроміс буде абстрактним"

Експерт додав: "Я не думаю, що на рівні партій і блоків, враховуючи взаємну недовіру і відсутність змістовного діалогу, що робити з економікою, і які мають бути засади економічної, гуманітарної, зовнішньої політики, можливе дійсно серйозне об’єднання, про яке сьогодні заявляє президент”.

Утім, експерти вважають, що поки що жодна з політичних сил, а йдеться насамперед про БЮТ ПР та НУ не здатні до співпраці.

Слова Ющенка, на думку політологів, ніщо інше, як передвиборча технологія.