ЦВК каже, що не має грошей на вибори

цвк
Image caption ЦВК каже, що все одно робить свою роботу

Кабмін заперечує заяви ЦВК про недофінансування виборів.

Міністр Кабінету міністрів Петро Крупко заявив, що на даний момент ніяких проблем з фінансуванням президентської виборчої кампанії немає.

«Фінансування ЦВК здійснюється відповідно до узгодженого плану», - заявив чиновник.

Раніше Центрвиборчком поширив заяву про те, що підготовка до проведення президентських виборів на сьогодні профінансовані менш ніж на 1%.

Член ЦВК Михайло Охендовський сказав, що кошти на підготовку і проведення президентських виборів, згідно із законом, мають бути перераховані на третій день після початку виборчої кампанії, тобто це мало статися до 22 жовтня 2009 року.

У своїй постанові, надісланій президенту, Кабінету міністрів, Верховній Раді, Держказначейству та Мінфіну, ЦВК просить Кабінет міністрів звернути увагу на «недопустимість» зволікання з фінансуванням президентських виборів з боку Міністерства фінансів та Держказначейства, оскільки це може призвести до зриву виборчої кампанії.

Всього на 2009 рік на проведення президентських виборів з державного бюджету повинно бути виділено понад 712 мільйонів гривень.

Член окружної виборчої комісії в Запорізькій області Олександр Рощин підтвердив Бі-Бі-Сі, що вони ще не отримували грошей, необхідних для їхньої роботи.

«Люди питають про зарплату. А ще кошти потрібні на канцелярію, транспорт – ми зараз починаємо організовувати роботу дільничних виборчих комісій. Але зауважу, що ЦВК працює, не дивлячись на те, є в них кошти чи немає. Багато матеріалів вони надсилають нам кур’єрською поштою з Києва.

Робота ведеться, тому сьогодні говорити про зрив виборів ще рано. Всі розуміють, що кошти будуть, просто пізніше, оскільки це – політичне питання. Хтось за щось торгується. А людей, які працюють в комісіях, «підгодовують» грошима партії – це факт, хоча і непублічний.»