ЦВК і БЮТ сперечаються про рішення щодо голосування вдома

бабуся голосує вдома
Image caption Чи має ця бабуся демонструвати довідку?

Лунають суперечливі коментарі на рішення судів про підстави для голосування виборців вдома.

Блок Юлії Тимошенко звинувачує ЦВК у тому, що комісія ігнорує рішення суду, згідно із яким голосування вдома можливе лише за умови надання медичної довідки.

Як заявляє представник Юлії Тимошенко Валерій Писаренко, ЦВК не надсилає відповідні вказівки у регіони.

У блоку Юлії Тимошенко твердять, що в ніч на неділю, 17 січня, Київський апеляційний адміністративний суд ухвалив рішення про право голосувати вдома лише у разі надання медичної довідки про неспроможність прийти на виборчу дільницю.

Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко заявив про кримінальну відповідальність за невиконання судових рішень щодо голосування на дому. Юрій Луценко продемонстрував обидва рішення суду і звернувся до керівників і членів виборчих дільниць із проханням виконувати їх.

Image caption Луценко погрозив відповідальністю за невиконання рішення суду

Міністр наголосив, що за невиконання судового рішення настає кримінальна відповідальність, з наступним покаранням у вигляді позбавлення волі до трьох років.

Водночас, голова ЦВК Володимир Шаповал заявив, що до комісії не надходило ніяких рішень суду про те, що виборець має надавати довідку про медичні підстави голосувати вдома. Голова ЦВК сказав, що «вибори мають відбуватися відповідно до закону, а не судових рішень». Він висловив занепокоєння тим, що в ході виборчої кампанії рішеннями судів намагаються замінити закони.

У блоку Юлії Тимошенко також твердять про те, що той же Київський апеляційний адміністративний суд відмінив рішення Центральної виборчої комісії, яким дозволялося вносити в день голосування до списків виборців, якщо таке рішення ухвалила дільнична виборча комісія. Тепер, як твердить БЮТ, для цього необхідне рішення суду.

Тим часом, Комітет виборців повідомляє про випадки, коли кількість бажаючих голосувати вдома виглядає занадто великою.

У Черкаській області лише на одній дільниці кількість голосуючих за місцем перебування склала близько 10%.

У Рівненській області – 18% виборців включено до списку, які голосуватимуть вдома. А у Конотопському районі Сумщини по селах кількість заявок про голосування на дому сягнула 30%.