Грузинські спостерігачі залишаються у Донецьку

грузинські спостерігачі
Image caption Грузини твердять, що їм чинять "штучні перешкоди"

Вищий адміністративний суд України зобов’язав Центральну виборчу комісію розглянути повторно документи спостерігачів - громадян Грузії.

Однак, голова ЦВК Володимир Шаповал заявив, що поки що не відомо, коли саме комісія розглядатиме це питання. Володимир Шаповал підкреслив, що Вищий адмінсуд не зобов’язував зареєструвати спостерігачів, а лише повторно розглянути це питання.

Раніше ЦВК відмовила у реєстрації грузинським спостерігачам, дійшовши висновку, що документи, подані ними, не оформлені належним чином. Після цього посольство Грузії в Україні висловило здивування таким рішенням, назвавши його невмотивованим.

Президент Віктор Ющенко, голова уряду Юлія Тимошенко закликали ЦВК до перегляду рішення, а міністр закордонних справ Петро Порошенко особисто опікувався цією проблемою.

Вже 16 січня, за повідомленнями донецьких ЗМІ, до Донецька прибуло близько тисячі громадян Грузії. Як твердять у мерії Донецька, вони прилетіли чартерними рейсами.

Міський голова Олександр Лук’янченко сказав журналістам, що на його спроби дізнатися про ціль приїзду одержав „непереконливі відповіді”. Влада Донецька також стурбована тим, що прибулі до міста – це переважно молоді чоловіки кремезної спортивної статури.

Водночас, голова комітету парламенту Грузії з оборони й безпеки Гіві Таргамадзе, який очолює незареєстрованних в Україні грузинських спостерігачів, заявив, що в ЦВК й у Донецькій області створюють штучні перешкоди для їхньої роботи.

"Ми все ще не втрачаємо надії, що ЦВК України зареєструє на виборах грузинських спостерігачів, однак цілком очевидно, що нам чинять штучні перешкоди", - сказав Гіві Таргамадзе. Він також заявив грузинському телебаченню, що "у Донецькій області злякалися грузинських спостерігачів, які своєю компетентністю не дадуть сфальсифікувати вибори".

У той же час, генеральний секретар опозиційної до президента Грузії Михайла Саакашвілі партії "Рух за справедливу Грузію" Петре Мамрадзе заявив, що спрямування в Україну близько 2-х тисяч грузинських спостерігачів є "провокаційним кроком".

Представники Партії регіонів у Донбасі припускають, що у разі негативного для грузинських спостерігачів рішення Вищого адміністративного суду вони не залишать Україну, а перебуватимуть на виборах із посвідченнями журналістів.

Як повідомив “Інтерфакс”, 17 січня у Донецькій області взяті під варту представники Грузії, які були зареєстровані як журналісти місцемих ЗМІ на окремих виборчих дільницях. Посол Грузії в Україні Грігол Катамадзе звернувся до ЦВК із проханням з’ясувати обставини їх затримання.

А один із лідерів Партії регіонів Борис Колесников сказав, що у випадку провокацій з боку грузинських спостерігачів опозиція домагатиметься скасування безвізового режиму між Україною і Грузією.