Передвиборчі дні Тимошенко і Януковича

тимошенко і янукович
Image caption Юлія Тимошенко і Віктор Янукович - останні дні перед виборами

В останні дні перед другим туром президентських виборів, також відомим як «повторне голосування», боротьба між кандидатами на посаду глави держави, Віктором Януковичем та Юлією Тимошенко, триває одразу на кількох фронтах.

Фронт перший – 13% Сергія Тігіпка. Сам бронзовий призер опинився між молотом та ковадлом. Пропозиції стати прем'єр-міністром продовжують сипатись на Сергія Тігіпка ледь не щодня. І якщо Віктора Януковича задовольнила відповідь – почекати результатів 2-го туру, то Юлію Тимошенко - ні. Вона і далі продовжує активно пропонувати Тігіпку крісло прем'єра взамін на його підтримку.

Екс-банкірові довелось спростовувати слова Тимошенко, що він «дав позитивну відповідь» на пропозицію стати прем'єром.

Звільнення Луценка

Другим фронтом протистояння між фіналістами президентських виборів стало Міністерство внутрішніх справ. Партія регіонів скликала позачергову сесію Верховної Ради і звільнила Юрія Луценка з посади Міністр.

Image caption Юрій Луценко - "незамінний" міністр

Розмовляти про звільнення Луценка регіонали почали після сутички між міліцією та депутатами на поліграфкомбінті «Україна», який друкує бюлетені до виборів.

Незабаром після звільнення міністра, прихильного до керівника уряду, Тимошенко терміново скликала позачергове засідання Кабміну, який ухвалив постанову про призначення Луценка на посаду першого заступника, а відповідно - виконувача обов'язків міністра внутрішніх справ.

Щоправда, згодом, Окружний суд Києва за позовом регіоналів зупинив дію цієї урядової постанови.

Третій фронт – суди

Цього тижня суд частково задовольнив позов регіоналів. Визнав, що Юлія Тимошенко в робочий час у кабінеті міністрів здійснювала передвиборчу агітацію.

Утім, інша частина позову, в якій вимагається заборонити Тимошенко агітувати у робочий час, суд залишив без задоволення.

Дії Тігіпка

Image caption Сергій Тігіпко готовий очолити уряд

Поки двоє чубляться, Тігіпко вже заявив, що не чекатиме наступних вибрів до Верховної Ради і зараз починає формувати свою фракцію у чинному парламенті.

Як заявив пан Тігіпко, - він веде переговори з кількома депутатами.

А що робить президент?

Минулого тижня звання героя України та державний орден отримав Степан Бандера, цього тижня Віктор Ющенко видав указ, яким зобов'язав кабмін подати у парламент законопроект про визнання воюючою стороною низку воєнізованих утворень та організацій, які боролись за незалежну Україну. Серед них Українська повстанська армія та Організація українських націоналістів.

А екс-президенти?

До передвиборчої дискусії включилися і обоє попередніх президенти України.

Леонід Кравчук – з рекомендацією Сергієві Тігіпку визначитись з симпатією ДО другого туру.

Леонід Кучма – зі зверненням до українців. В інтерв’ю Радіо Свобода екс-президент заявив, що українцям мало б бути соромно, що немає поваги до жодної гілки влади. Чинну ж владу Кучма порівняв з лебедем, щукою та раком з відомої казки. «У цьому й ховається суть питання, що досі в українському суспільстві немає тієї політичної еліти, в якої було б єдине бачення розвитку країни. Непокоїть те, що країна відкотилась назад у своєму розвитку, не знаю на скільки», - заявив Леонід Кучма.