Зсув ґрунту в Індонезії – десятки людей під завалами

Щонайменше четверо загинуло і десятки людей пропали без вісти після обвалу в Західній Яві, заявляють місцеві чиновники.

Рятувальні служби зараз спрямовані на пошук тих, хто вижив на чайній плантації неподалік Бандунгу, на південь від столиці Джакарти. Сотні людей втратили домівки. Зсув ґрунту, який стався у вівторок зранку, зруйнував селище, де мешкали працівники чайної плантації.

Зсуви спричинені мусонними дощами і повенями, які є звичним явищем в Індонезії.

У Бандунзі цього року зливи і повені були особливо потужними. Велика кількість людей, розповідають кореспонденти, втекла зі своїх будинків у безпечне місце.

Понад триста рятувальників зараз прямують у цей район неподалік села Ківідей, що 35 кілометрів від міста Бандунг, розповідають місцеві чиновники.

"Відучора була величезна злива, яка, ймовірно, і викликала обвал," - сказав речник Агентства боротьби зі стихійними лихами Пріяді Кардоно в інтерв'ю агентству Франс-прес. "За нашими оцінками, територія засипана ґрунтом може бути розміром у два футбольних поля. Завод з переробки чаю та 50 будинків були поховані".

В цьому районі засипані дороги. Рятувальні роботи ускладнюються також через поганий зв’язок. Вежа з мобільним передавачем завалена зсувом.

Оскільки ніякої важкої землерийної техніки там немає, жителі села розкопують тонни бруду голими руками та з сільськогосподарськими інструментами. Вони шукають тих, хто вижив, каже місцева поліція.

Зсуви ґрунту - особливо під час сезону дощів - є частим явищем в Індонезії.

Ліс, який вирубували там роками зробив багато схилів уразливими до зсувів, розповідають кореспонденти.