США застерігають про водіїв - наркоманів

Водіння під впливом наркотиків
Image caption Фото з соціальної реклами на британському телебаченні, яка застерігає про небезпеку і незаконність водіння під впливом наркотичних речовин.

Від Сполучених Штатів пролунало застереження про зростання кількості водіїв, які сідають за кермо під впливом наркотиків і створюють загрозу життю людей на автошляхах.

Відповідальний в американській адміністрації за боротьбу з наркотиками Джил Керліковске сказав, що кожної п’ятниці та суботи 16% водіїв виїздили на дороги вживши наркотики – це у чотири рази більше колкості водіїв виявлених з перевищенням рівня вжитого алкоголю.

У виступі на конференції у Відні пан Керліковске сказав, що Сполучені Штати хочуть привернути увагу інших країн до цієї небезпеки.

Пан Керліковске сказав, що наркотики негативно впливають на здатність водіїв правильно оцінювати ситуації, заважають вчасно реагувати та шкодять координації рухів і пам’яті.

Пан Керліковске сказав, що у 11% водіїв аналізи виявили нелегальні наркотики, і лише у 2% відсотків був перевищений рівень алкоголю.

Він сказав, що Сполучені Штати намагаються повідомити іншим країнам про зростання цієї проблеми та готові обмінюватися інформацією про те як боротися з нею.