Янукович нагороджує братів Кастро

Фідель та Рауль Кастро
Image caption Фідель та Рауль Кастро

Президент Віктор Янукович нагородив орденами кубинських лідерів Фіделя та Рауля Кастро.

Секретар комуністичної партії Куби Фідель Кастро отримав орден "За заслуги" І ступеня, а його брат голова державної ради Куби Рауль отримав найвищу нагороду України - орден князя Ярослава Мудрого І ступеня.

На президентському вебсайті пояснюють, що їх, та ще кількох кубинських політичних діячів нагородили за "вагомий вклад у оздоровлення українських дітей-чорнобильців. Близько 23 тисяч українських дітей, які постраждали від наслідків Чорнобильської катастрофи, реабілітувалися в кубинському оздоровчому центрі "Тарара".

Серед закордонних нагород Фіделя Кастро є зокрема радянські ордени Леніна, орден російської Православної церкви "Слава та честь", а також звання Героя Радянського Союзу. В Україні в 2008 році пана Кастро нагородили значком Прогресивної соціалістичної партії Наталії Вітренко за антинатівську позицію.

Фідель Кастро прийшов до влади після кубинської революції, і в часи Холодної війни став одним з найбільших ворогів Сполучених Штатів Америки, та одним з найбільших друзів СРСР. США наразі так і не скасували економічних санкцій проти Куби, одного з найбільших комуністичних оплотів.