Ізраїль скасує візи українцям

Ізраїль підтвердив, що найближчим часом планує скасувати візи для громадян України.

Таку новину від міністра закордонних справ Ізраїлю Авігдора Лібермана передала з Тель-Авіва заступник голови адміністрації президента України Ганна Герман, яка бере там участь у конгресі російськомовної преси.

Image caption Авігдор Ліберман є одним з ініціаторів скасування віз для українців

За її словами, пан міністр сказав, що скасування візового режиму для громадян України – це питання найближчих тижнів. Пан Ліберман був одним з ініціаторів скасування віз для українців, разом з міністром туризму Стасом Місежніковим.

Також пані Герман каже, що цю інформацію підтвердив прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху.

"Це рішення відповідає національним інтересам Ізраїлю", - заявив голова ізраїльського уряду у лютому, коли там схвалили пропозицію скасувати візовий режим з Україною.

Хоча проти цього виступали в міністерстві внутрішніх справ Ізраїлю, заявляючи, що в Україні високий рівень торгівлі людьми і поширення проституції.

В свою чергу, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України в закордонних справах Тарас Чорновіл вважає, що перед тим, як скасовувати візи, треба опрацювати низку організаційних питань:

"Необхідно ввести між державами систему обміну інформацією щодо небажаних гостей. Скасування віз також спричинить зміни в системі медобслуговування і страхування, оскільки ви вже не будете купувати страховку, оформляючи візу", - сказав пан Чорновіл.

Принципової домовленості про скасування віз між Україною та Ізраїлем досягли наприкінці 2009 року.

Цьому передувало скасування віз для громадян Росії у 2008-му.