Слухання про парк у Харкові з гучномовців

слухання спричинені вирубкою парку у Харкові
Image caption Слухання спричинені вирубкою парку у Харкові

У суботу в Харкові відбулися суперечливі громадські слухання, організовані мерією, про долю зелених насаджень. Результати мають бути відомі у неділю.

Голоси "за" та "проти" запропонованої мерією резолюції під час самих слухань не рахували. У неділю результати має оприлюднити рахункова комісія.

Як заявив в.о. Харківського міського голови Геннадій Кернес, який проводив слухання, «все, що відбувалось, фіксувалось на відеокамеру». Він переконаний, що резолюцію підтримали.

Підготовлена мерією резолюція передбачає створення робочої групи, яка розглядатиме конфлікті ситуації, що стосуються охорони навколишнього середовища, проведення роботи з встановлення меж зелених та рекреаційних зон у Харкові та інвентаризації зелених насаджень міста.

Незадоволені результатами слухань залишились активісти громадських організацій та харків’яни, які виступають проти знищень дерев у Харкові, зокрема, під час будівництва нової дороги – на межі центрального парку культури та Лісопарку.

Їхній проект резолюції передбачав повний мораторій на вирубку зелених насаджень. Ставити на голосування цей проект Геннадій Кернес відмовився.

Активісти на слухання не потрапили

Також ініціативна група з захисту Лісопарку та «Зелений фронт» обурюються організацією слухань.

Зала, де вони проходили, вміщає близько 350 людей, тому близько двох тисяч людей не потрапили на слухання і залишились на вулиці, перед будинком, де проходила зустріч.

Оргкомітет влаштував для них трансляцію: все, що відбувалось у залі, вони змогли почути через динаміки. Але при голосуванні за резолюцію їхні голоси враховані не були.

Як стверджують активісти «Зеленого фронту», більшість людей була «проти» підготовленої мерією програми, бо вважає її незмістовною.

Події у харківському Лісопарку набули резонансу 20 травня, коли там з’явились будівельники і почали рубати дерева.

На захист дерев вийшли кілька сотень харків’ян. Десятки з них цілодобово чергували у Лісопарку: вони ставали на дорозі будівельній техніці, заважали лісорубам пиляти дерева, затуляли їх собою, залазили на верхівки.

Протистояння тривало 2 тижні, протягом яких сталося кілька сутичок – із міліцією та будівельниками, є постраждалі.

"В’язні совісті"

Image caption Кількох активістів було затримано

Проти кількох учасників акції протесту міліція порушила адміністративні справи – за спротив правоохоронцям та перешкоджання будівельним роботам.

Кілька активістів отримали за це покарання у вигляді штрафів. Двоє, за рішенням Дзержинського райсуду Харкова, отримали 15 діб арешту.

Вимагаючи звільнення сина, мати одного з «в’язнів», Тетяна Яворницька 10 червня заявила, що починає голодування.

Денис Чернега та Андрій Яворницький «відсиділи» дев’ять з п’ятнадцяти визначених судом діб, коли Апеляційний суд Харківської області переглянув рішення суду першої інстанції та скоротив термін арешту.

Харківська правозахисна група (ХПГ) заявляє про невинність Чернеги та Яворницького і не виключає, що звертатимуться до Європейського суду з прав людини.

Також, за даними ХПГ, у четвер, 17 червня, організація Міжнародна Амністія назвала Дениса Чернегу та Андрія Яворницького в’язнями совісті.

Новини на цю ж тему