Шоколадний Джексон від 'Валентіно' з Закарпаття

Тридцятирічний закарпатський кондитер Валентин Штефаньо вирішив у оригінальний спосіб вшанувати пам’ять свого улюбленого співака Майкла Джексона і виготовив його портрет з чорного та білого шоколаду. Вагою у тридцять три кілограми.

Image caption Розмір портрету: 1,2 м на 0,8 м

Шоколадного Джексона продають на благодійному аукціоні. Виручені кошти використають для лікування дітей, хворих на лейкемію.

"Валентіно Штефано"

Валентин Штефаньо, молодий, але талановитий кондитер, відомий у Закарпатті своїми дивовижними і екстравагантними солодкими виробами.

За вишукані манери, елегантну зовнішність і чималу практику за кордоном він здобув дружнє прізвисько "Валентіно Штефано". Новий витвір Валентина – це портрет поп-ідола Майкла Джексона вартістю у три з половиною тисячі гривень, виготовлений з чистого шоколаду. Свою роботу кондитер присвятив річниці з дня смерті співака: "Я великий прихильник творчості Майкла Джексона і взагалі я вважаю, що з цієї людини можна брати приклад будь-якій людині, яка живе на цій планеті".

Image caption Стартова ціна портрету - 3 500 гривень

Портрет поп-зірки встановлено на художньому мольберті в залі одного з торгових центрів Ужгорода, і він продається. Початкова ціна лоту дорівнює його собівартості: три з половиною тисячі гривень. Однак автор упевнений, що протягом місяця, поки триватиме аукціон, вона виросте і стане достатньою для того, щоб допомогти хоча б кільком українським дітям подолати важку хворобу.

"Я думаю, що він на небесах дивиться, він не проти і йому буде дуже приємно…", - каже пан Штефаньо.

Кондитер розповів, що на витвір пішло майже 34 кілограми шоколаду.

Десь 80-58% це чорний шоколад і десь 10-15 % це білий шоколад. … Часу зайняло десь біля двох діб: перший день була заливка, і десь годин 15-20 пішло на саме зображення", - розповів автор шоколадного портрету.

Солодкі сукні, ялинки і вежі

Image caption Наречена закарпатського "Валентіно"

Портрет поп-зірки – далеко не перший екстравагантний виріб Валентина Штефаньо. Саме він створив помаранчевий торт із портретом Віктора Ющенка, який був залюбки з’їдений учасниками ужгородського майдану у 2004-му році.

Пан Штефаньо також не раз брав участь у національному кондитерському конкурсі у Франції "Крокен-буш" у Парижі, де кілька разів був єдиним учасником з України і навіть виборов спеціальний приз журі. А створена ним шоколадна писанка виставлялася в Українському домі у Києві і була занесена до Книгу рекордів України.

У доробку пана Штефаньо шоколадна ялинка заввишки півтора метри, модель Ейфелевої вежі і нарешті - весільне плаття для своєї майбутньої дружини, створене з півтора тисяч заварних булочок, а до нього ще корона та прикраси з карамелі.

Це лише частина того, що зробив закарпатський кондитер, і спинятися на цьому він не планує: пан Штефаньо зареєструвався на наступний всесвітній конкурс кондитерів, що пройде 2012 року у Парижі.