Facebook: до Lady Gaga - як до неба!

Lady Gaga
Image caption За добу кількість прихильників Леді Ґага зростає на сотні тисяч

У соціальній мережі Facebook - новий лідер. Співачка Леді Ґага за кількістю шанувальників у цій соціальній мережі обігнала навіть президента США Барака Обаму, чия сторінка донедавна була найбільш відвідуваною.

Нині американського лідера потіснили на третю сходинку, а другу посів режисер та актор Він Дізель.

Американська зірка Леді Ґага першою перетнула межу в одинадцять мільйонів прихильників у соціальній мережі Facebook. Раніше таку кількість фанів вдавалося зібрати на сторінках померлих поп-ідолів, як от Майкл Джексон, або на сторінках ігор, серіалів чи самого Facebook.

Українські зірки теж освоюють Facebook. Утім, кількість їхніх шанувальників вираховується не мільйонами, а тисячами чи навіть сотнями. Чи не найвищі показники у рок-гурту, заснованому вихідцем з України Євгеном Ґудзем - "Gogol Bordello". Їхню сторінку вподобали більше ста сімдесяти тисяч людей.

Як до неба?

Із суто українських виконавців серед перших - сторінка Руслани Лижичко з майже сімома тисячами фанів. Але, як розповіли Бі-Бі-Сі в її прес-службі, цю сторінку створили фани співачки, вони ж самі її і наповнюють.

Image caption "Gogol Bordello" під час виступу в Києві

Та навіть ті виконавці, які мають власні сторінки у Facebook, часто віддають їх оновлення в руки прес-служб, як от Олег Скрипка та його "Воплі Відоплясова".

Один iз небагатьох, хто особисто займається наповненням Facebook-сторінки - це лідер гурту "Мандри" Фома.

"Я більше ніде нічого не веду в Інтернеті, а оцю сторінку сам оновлюю, сам, коли є час, все читаю. Чомусь, я не можу пояснити чому, мені сподобалася ідея Фейсбуку. Можливо, тим, що така велика кількість цікавих людей там присутня, ще плюс те, що це, на мій погляд, самий модний ресурс в Інтернеті. Не можу пояснити чому, просто таке відчуття", - розповів Фома.

У багатьох українських виконавців є по кілька сторінок. Наприклад, у Ані Лорак та Тіни Кароль є власні профайли і також є сторінки, створені прихильниками. Цікаво, що сторінка, створена фанатами Тіни Кароль, удвічі популярніша за її власну.

Деякі сторінки українських виконавців виглядають покинутими своїми власниками. Наприклад, у співачки Альоші є дуже пристойні як для України тисяча шістсот прихильників, але востаннє її сторінка оновлювалася в день фіналу конкурсу Євробачення.

Ті з українських зірок, які активно присутні у Facebook, так само як і лідер мережі Леді Ґага, викладають там свої кліпи, аудіозаписи та новини.

Великий потенціал

Фома з гурту "Мандри" зізнався, що використовує мережу, щоб перевірити те, як аудиторія сприймає пісні виконавців: "Я намагаюся зараз за допомогою того ж самого Facebook відчути реакцію публіки на деякі пісні, які з мого боку, здається, мають шанс стати інтернаціонально зрозумілими".

Image caption Фома полюбляє Фейсбук

Хоча, як визнав лідер гурту "Мандри", українськомовним виконавцям важко сподіватися на таку ж популярність, як у англомовної американки Lady Gaga.

Фахівці у самій соціальній мережі кажуть, що вона не лише зібрала рекордну кількість прихильників, але й швидкість, iз якою вона це робить – феноменальна.

Соціальна мережа Facebook почала працювати у лютому 2004 року. Тривалий час вона була більш популярною у США, тоді як в Україні, як і на всьому пострадянському просторі, лідирували мережі "Вконтакте" та "Одноклассники".

Нині кількість користувачів Facebook в усьому світі сягає півмільярда. В Україні цей веб-сайт входить до п’ятнадцятки найбільш популярних.

У травні компанія Google оприлюднила рейтинг найпопулярніших сайтів світу; перше місце там посів Facebook. Сайт самого Google до переліку не включили.