Саміт на день народження Януковича

Лівадійський палац, Крим. Фото Укрінформу

У Лівадійському палаці в Ялті у суботу відбувся неформальний саміт президентів 6 країн СНД, які прилетіли на святкування 60-річчя Віктора Януковича.

За повідомленнями, у зустрічі в Лівадії взяли участь президенти України, Росії, Азербайджану, Білорусі, Вірменії і Казахстану.

Учасники зустрічі домовилися продовжувати працювати над новим договором про зону вільної торгівлі СНД.

Президент Росії Медвєдєв, вітаючи президента Янукович з 60-річчям, побажав, щоб Україна була стабільною і сильною державою з надійними партнерами, "такими, як присутні за цим столом".

Президент Янукович, який ініціював зустріч, подякував її учасників за підтримку: "Я дякую вам за підтримку моєї ініціативи зібратися за круглим столом, у якого, як кажуть, немає гострих кутів."

Віктор Янукович на посаді президента зосередився на покращенні стосунків з Росією та зближенні з країнами СНД.

Кореспондент Української служби Бі-Бі-Сі у Криму розповідав, що в Ялті та навколишніх дорогах обмежено рух транспорту, а також розвішано біг-борди з написами: "Янукович - надія Криму". На вулицях багато міліції.

Раніше місцева влада повідомляла, що з Росії до Криму прибуває шість літаків. Серез гостей буде також колишній нев'їзний до України мер Москви Юрій Лужков.

Святкування з розмахом

Image caption Віктор Янукович показує подарунок

Преса припускає, що святкування дня народження Віктора Януковича в Криму будуть бучними так само, як і в його київській резиденції "Залісся".

Газети писали, що у Заліссі, аби прийняти усіх гостей навіть побудували вертолітний майданчик, а на прилеглих дорогах клали свіжий асфальт та косили обабіч траву.

У п'ятницю Віктора Януковича вітав політичний бомонд.

Читати: Хто з чим у гості до Януковича?

Серед подарунків традиційно ікони, картини, книги та сервізи. Від провідника однієї з церков була й Біблія - українською мовою.

Нагорода №1 для президента

Українська церква Московського патріархату нагородила Віктора Януковича найвищою нагородою УПЦ (МП) - відзнакою предстоятеля УПЦ (МП). Президент став першим, кому вручили це звання, яке було запроваджене у травні цього року на священному синоді церкви.

Image caption Велосипед "Україна" для президента від журналістів.

Для гостей співали зірки української та російської естради, а також французька співачка Лара Фабіан. За даними газети "Сегодня", за виступ на дні народження українського президента їй заплатили 30 тисяч доларів.

Журналісти із руху "Стоп цензурі" подарували пану Януковичу велосипед "Україна", який купили на базарі за 550 гривень.

Журналісти назвали велосипед "символом демократичності влади", адже цим видом транспорту послуговуються багато європейських політиків.

Тому вони закликали президента також пересісти на велосипед. Як відомо, проїзд кортежів Віктора Януковича супроводжується перекриттям вулиць.

Новини на цю ж тему