Азаров-Табачнику:вступну кампанію подовжити

Табачник

Український прем'єр-міністр Микола Азаров публічно, у присутності журналістів, зробив попередження міністру освіти Дмитру Табачнику, вимагаючи навести порядок у ситуації довкола вступних іспитів до вищих навчальних закладів.

Пан Азаров запропонував міністрові продовжити, наприклад, на два тижні, термін прийому документів до вишів. На думку Азарова, великі черги біля приймальних комісій ВНЗ свідчать "не про збільшення потягу до знань", а про прорахунки в організації.

Днем раніше Дмитро Табачник заявив на своїй прес-конференції, що Міносвіти не має наміру продовжувати терміни вступної кампанії.

"На сьогоднішній день терміни вступної кампанії затверджені міністерством. Всі їх чітко притримуються, всі ректори абсолютно впевнені, що всі необхідні дії вступної кампанії здійсняться в установлені терміни, і немає жодних небезпеки і побоювання, що буде якимось чином порушений хід вступної кампанії".

Цьогорічні абітурієнти та їхні батьки скаржаться, що вони змушені відстоювати довгі черги на вулиці перед приймальними комісіями за умов екстремально високих температур цього літа.

Несподіванка у Кабміні

Як повідомляє інтернет-видання "Українська правда", на засіданні уряду пан Табачник обурився, коли дізнався, що низку вишів хочуть вивести із підпорядкування його міністерства і віддадуть Комітету з науки, інновацій та інформатизації, керівником якого є Володимир Семиноженко.

Міністр освіти зазначив, що не попередили про це принаймні перед початком засідань уряду. Дмитро Табачник вважає це порушенням регламенту і закону про Кабмін.

Image caption Призначення міністром пана Табачника викликало хвилю протестів

Однак прем'єр Микола Азаров відповів, що рішення про розгляд цього питання вже ухвалене.

Раніше пан Табачник наголошував на доцільності підпорядкування усіх вишів виключно міністерству освіти.

Пан Азаров призначив Володимира Семиноженка керувати Комітетом з науки, інновацій та інформатизації по тому, як на початку липня Верховна Рада звільнила його з посади віце-прем'єра. За його звільнення голосувала не тільки опозиція, але також і депутати Партії регіонів.

Реформи і критика Табачника

Ще до виборів цього року, будучи у опозиції до попередньої влади, Дмитро Табачник, критичний публіцист і письменник, завзято критикував попереднє керівництво міністерства освіти. Зокрема, за запровадження випускних тестів, нові оцінки історичних подій, а також скорочення викладання російської мови.

Після призначення міністром освіти пан Табачник заявляв про рішучість реформувати вузівську систему України. Серед іншого, він змінив правила зарахування результатів тестів при вступі до вишів, а також скоротив вступну кампанію з чотирьох тижнів до двох.

Організацію цьогорічної вступної кампанії критикують неурядові організацій і політики. Вони наголошують, що зміни у вступній кампанії заохочують хабарництво.

БЮТ звинувачує уряд у нездатності вирішити проблеми, що виникають. На думку депутата парламенту Ігоря Гриніва, руйнується "міф про ефективних менеджерів і сильних реформаторів у нинішньому уряді".

Партія "За Україну!" назвала організацію вступної кампанії "провальною". Опозиційна політична сила вимагає відставки міністра Табачника.

Громадянська мережа "Опора" критикує Міносвіти за закритість, адже абітурієнти були довший час позбавлені інформації щодо наявності навчальних місць за державним замовленням.