Французькі черниці - конкурентки Леді Ґаґи

Черниці-бенедиктинки французького Абатства Благовіщення Діви Марії підписали контракт із потужною фірмою звукозапису, яка, зокрема, співпрацює з епатажною виконавицею Lady Gaga (Леді Ґаґа) та культовою рок-групою U-2.

Image caption Контракт черниці-самітниці підписували через ґрати

Фахівці Decca Records, що є частиною Universal Music, дійшли висновку, що з-поміж 70 хорів жіночих монастирів Європи, США та Африки саме сестри-служебниці бенедиктинського монастиря неподалік Авіньйона найкраще виконують григоріанські співи.

"Спершу ми непокоїлися, що контракт зашкодить нашому самітницькому способові життя. Звернулися із молитвами до святого обручника Йосипа. Наші молитви було почуто. Якщо альбом із нашими піснеспівами допоможе людським душам віднайти спокій, то це справа буде мила Богові", - каже настоятелька монастиря.

Черниці самодостатні. Серед них є сантехніки, електрики, ткалі і навіть асистенти стоматолога.

Однак назагал жорстко регламентований розпорядок життя, укладений ще у 6–му столітті, зазнав незначних змін.

Навіть для генерального директора Decca Records Дікона Стейнера сестри-служебниці винятку не зробили.

"Я передав їм контракт через шухлядку під ґратами. Вони підписали його і таким самим чином повернули", - каже він. "Черниці-бенедиктинки ніколи не виходять за межі Абатства. Однак тепер цілий світ матиме змогу почути справжній чар їхнього співу".

Альбом "Хорали з Авіньйону " має вийти вже у жовтні.

У Decca Records сподіваються повторити успіх "Піснеспівів для раю", що їх 2008 року записали ченці–систерціанці. Тоді альбом розійшовся більш як мільйонним накладом.