Кирило провів відправу у Софійському соборі

Провідник Російської Православної Церкви вперше за 19 років провів урочисту відправу в Софійському Соборі, де за ініціативою попереднього президента проводиться щорічна відправа до Дня незалежності України.

Image caption Патріарх Кирило в Києві перебуватиме 4 дні

У Софійському Соборі – першому кафедральному соборі Київської Русі – відкрився Священний Синод Російської Православної Церкви під головуванням російського Патріарха Кирила.

У Священному Синоді бере участь провідник УПЦ МП Митрополит Володимир, російські та українські архієреї та священики.

Під час першої від 1991 року спільної відправи в Софійському соборі провідника РПЦ та голови УПЦ МП Московський Патріарх подарував українському храму копію ікони Богоматері, яка зберігається в Софійському соборі в Новгороді.

"На всіх теренах Святої Русі – одні святі, одні святині й одна церква," - сказав Патріарх.

Востаннє російський Патріарх Алексій II проводив відправу у Софійському Соборі 1991 року, коли закріпив за УПЦ МП її нинішній самостійний статус.

Image caption Візит відбувається на тлі посилених заходів безпеки

Після відправи учасники Синоду проводять засідання в Києво-Печерській Лаврі.

Візит провідника Російської Православної Церкви до Києва відбувається на тлі посилених заходів безпеки й потужної присутності міліції.

Біля Софійського Собору, за повідомленнями, кілька осіб протестували проти приїзду Патріарха, але міліція їх відтіснила.

Затримали членів ВО "Свобода"

Image caption Міліція оточила учасників протесту ВО "Свобода"

Зранку у понеділок міліція затримала восьмеро членів опозиційного Всеукраїнського об’єднання «Свобода», які намагалися провести акцію протетсу проти візиту Патріарха Кирила неподалік Софійської площі. Затриманих звинувачують у порушенні правил проведення масових акцій.

За повідомленнями, інших учасників протесту спецпідрозділ МВС «Беркут» відтіснив до Майдану Незалежності.

Тим часом інформаційні агентства цитують лідера київської організації УНА-УНСО, який сказав, що їхні активісти планують провести акцію протесту у вівторок "там, де нам дадуть".

Image caption Активісти Свободи влаштували театралізовану виставу

Голова київської організації УНП, лідером якої є Юрій Костенко, засудив заборону суду на проведення акцій протесту проти візиту російського Патріарха, назвавши це підтвердження існування в Україні "колоніальної адміністрації".

Раніше суд у Києві заборонив проводити акції як прихильників, так і противників візиту російського Патріарха.

Провідник РПЦ чотириденним візитом до Києва завершує свою 8-денну поїздку до України.

Тим часом прес-служба Української Православної Церкви Київського Патріархату (УПЦ КП) твердить, що й надалі збирається проводити хресну ходу 28 липня з нагоди святкування Дня Хрещення Київської Русі, наполягаючи, що судова заборона на таку ходу не може поширюватися, бо вона "не є ні акцією протесту, ні акцією на підтримку візиту Московського Патріарха і взагалі до цього візиту не має відношення".

УПЦ КП твердить, що раніше отримала згоду від київської влади на проведення заходу.

У вівторок, 27 липня, Патріарх Кирило планує провести відправу перед пам`ятником князю Володимиру. У середу заходи за участи російського Патріарха плануються у Києво-Печерській лаврі.

Провідник РПЦ Кирило заявив напередодні у Дніпропетровську, що від єдності Православної Церкви "залежить благополуччя всіх слов`янських народів".

"Коли ми говоримо про Церкву, ми не говоримо в політичних категоріях. Ми не говоримо, що одна частина історичної Русі повинна панувати над іншою, що Церква повинна ставати інструментом чиєїсь злої зовнішньої політики," - заявив Патріарх Кирило.

Він також засудив розкол поміж православними церквами в Україні і закликав до об’єднання.

Новини на цю ж тему