Акції проти Кирила планують попри заборону

Кілька опозиційних націоналістичних сил, за повідомленнями, планують провести у Києві акції проти візиту провідника Російської Православної Церкви Кирила, який напередодні прибув туди з візитом.

Image caption Патріарх Кирило в Києві 4 дні

Очікується, що зранку в понеділок Патріарх РПЦ прибуде до Софійського собору.

Раніше суд у Києві заборонив проводити акції як прихильників, так і противників візиту російського Патріарха.

Газета "Комерсант-Україна" цитує представника ВО "Свобода", який каже, що її активісти подали заявку на проведення акції в районі Софійської площі.

Провідник київської організації УНА-УНСО сказав газеті, що планується прес-конференція УНА-УНСО і КУН біля могили Патріарха Володимира і додав, що "ніде не сказано, що на прес-конференцію не можуть прийти сотні наших прихильників." Провідник РПЦ чотириденним візитом до Києва завершує свою 8-денну поїздку до України.

За повідомленнями, візит провідника Російської Православної Церкви до Києва відбувається на тлі посилених заходів безпеки й потужної присутності міліції. Тим часом прес-служба Української Православної Церкви Київського Патріархату (УПЦ КП) твердить, що й надалі збирається проводити хресну ходу 28 липня з нагоди святкування Дня Хрещення Київської Русі, наполягаючи, що судова заборона на таку ходу не може поширюватися, бо вона "не є ні акцією протесту, ні акцією на підтримку візиту Московського Патріарха і взагалі до цього візиту не має відношення".

УПЦ КП твердить, що раніше отримала згоду від київської влади на проведення заходу.

Image caption Візит відбувається на тлі посилених заходів безпеки

У вівторок, 27 липня, Патріарх Кирило планує провести відправу перед пам`ятником князю Володимиру. У середу заходи за участи російського Патріарха плануються у Києво-Печерській лаврі.

Провідник РПЦ Кирило заявив напередодні у Дніпропетровську, що від єдності Православної Церкви "залежить благополуччя всіх слов`янських народів".

"Коли ми говоримо про Церкву, ми не говоримо в політичних категоріях. Ми не говоримо, що одна частина історичної Русі повинна панувати над іншою, що Церква повинна ставати інструментом чиєїсь злої зовнішньої політики," - заявив Патріарх Кирило.

Він також засудив розкол поміж православними церквами в Україні і закликав до об’єднання.

Новини на цю ж тему