Помер Микола Мозговий

Микола Мозговий

Помер відомий український композитор та естрадний співак Микола Мозговий.

У ніч із четверга на п'ятницю у нього перестало битися серце. Першого вересня йому мало б виповнитися 63 роки.

Прощання із Миколою Мозговим заплановане на неділю і має відбутися у Палаці культури "Україна", генеральним директором якого він був з 2005 року.

Як пише газета "Комсомольская правда в Украине", він заснув і не прокинувся у власному домі у селі Кийлів на Дніпрі - за 50 кілометрів від Києва.

Видання також пише, що проблеми із серцем у співака та композитора були вже давно. Але ще за день до смерті він мав звичний робочий день і приймав відвідувачів у палаці "Україна".

Микола Мозговий народився 1 вересня 1947 року на Хмельниччині.

Починав кар'єру естрадного співака в Івано-Франківському ВІА "Беркут". У 1977 році був запрошений до Київського мюзик-холу.

Як вважають оглядачі, слава до нього прийшла спершу як до композитора, коли в 1979 році Софія Ротару заспівала його "Рідний край" -

популярний в Радянському Союзі хіт.

Потім Микола Мозговий перейшов в Укрконцерт і з того часу почав виконувати тільки власні пісні: "Моя перша любов", "Горянка", "Вперше",

"Минає день", "Зачаровані слова", "Дві качелі".

У 1986 році співаку присвоїли звання заслуженого артиста, і він зібрав свій гурт "Вересень".

Також він організовував музичні фестивалі, а з 1999 року завідував кафедрою теорії та методики постановки

голосу Інституту мистецтв при Національному педагогічному університеті імені Драгоманова.

Окрім цього Микола Мозговий відомий своєю критикою на адресу сучасних українських виконавців, більшість із яких, за його словами, співають "під фанеру" - тобто з використанням фонограми.

"Це в 60 — 70-і роки ми справді були співочою нацією, причому в різних іпостасях вокального мистецтва: класиці, фольклорі, популярній музиці, а сьогодні багато в чому здали свої позиції.

Візьмемо естраду. Тоді були артисти різного рівня, першого і третього ешелону. Ті, хто робив перші кроки, виступали на невеликих майданчиках, спочатку гастролювали селами, потім райцентрами, потім обласними містами. Завоював авторитет, ім’я — підкоряй великі зали, стадіони. Звання "заслужений" і "народний артист" мало ціну. Знали, хто є хто, і на що здатен.

Сьогодні в основному переважають дівчата, а молодих співаків — мізер: Пономарьов, Павлик, Клімашенко... Часто хвалені "золоті та платинові голоси" йдуть після виступів не під грім оплесків, а під шелест своїх вій. Хтось купив ефір, хтось — почесний титул. Хто справжня, а хто дута "зірка", визначається популярністю у публіки. Інакше нагорода за спів — не овації слухачів, а три з половиною оплески", - розповідав Микола Мозговий у інтерв'ю газеті "День" в 2002 році.

Перебуваючи на посаді генерального директора палацу "Україна", ще за три місяці до смерті він не переставав наполягати на його

реконструкції і планував зустрітися з цього приводу із президентом Віктором Януковичем.