В Україні спека сягне рекордних +42

На останній місяць незвично теплого літа українські синоптики віщують нові температурні рекорди. За прогнозом Укргідрометцентру, в багатьох регіонах повітря може нагрітися до + 42 градусів.

Головний синоптик України Микола Кульбіда запевняє, що спека протримається в Україні принаймні до середини серпня.

"Чим можна пояснити таку спеку? По-перше, конкретною синоптичною ситуацією, яка вже тривалий час, починаючи з червня, практично не змінюється, і яка створює умови для переміщення повітряних мас з території середньої та нижньої Волги і Північного Кавказу. Саме над цими територіями в значній мірі обезлісненими, степовими, створюються всі умови для прогрівання приземного шару повітря до температур від 40 до 43 градусів", - каже голова Укгідрометцентру, зазначаючи, що східні та південно-східні області України вже в липні відчули на собі прибуття розпечених повітряних потоків із сусідньої Росії. У Луганську вже була зафіксована температура +42.

Читати: Просто літо чи "перехід до тропіків"?

Ціла низка інших українських областей, за словами Кульбіди, відчують ще більшу спеку трохи згодом.

"Думаю, що в серпні якраз на території України, згідно розрахунків, мають відмічатися найвищі для цього року температури повітря, які можуть досягати відмітки в 40-42 градуси у більшості регіонів, за винятком західних областей", - прогнозує головний синоптик, однак не виключає, що у третій декаді серпня, «виходячи з досвіду попередніх років, можуть бути досить різкі зміни погодних умов, пов’язаних зі зміною повітряних мас".

Незвично спекотна для України погода з температурою понад +30 спостерігається майже на всій її території понад місяць. 18 липня у Києві було побито 129-річний температурний рекорд. Вперше з 1881 року повітря в столиці розпеклося до 35,3 градуса.

Оскільки погода цього літа не характерна для України, Міністерство охорони здоров‘я порадило, що треба робити, аби послабити негативний вплив спеки на людський організм.

Санітарна служба рекомендує зокрема застосовувати сонцезахисні пристрої на вікнах, якщо вікна зроблені не з тонованого скла. Медики радять також користуватися централізованими системами кондиціонування, охолодження та вентиляції в будинках, використовувати повітряні завіси на входах до будинку.

Роботодавцям рекомендують регулювати режим праці (скорочення робочого дня, зміна його початку та закінчення, використання кімнат відпочинку з оптимальними параметрами мікроклімату та повітрообміну). Збільшити обідню перерву працівників до 3-4 годин, виключивши роботу в найспекотніший період з 13 до 16 години. Роботу, що потребує великих фізичних зусиль та відповідно супроводжується виділенням тепла організмом людини, МОЗ радить планувати на вранішні або вечірні години.

"Працівникам з хронічною патологією, особливо серцево-судинної системи, необхідно проконсультуватися з лікарем та виконувати його рекомендації. З метою профілактики порушень водно-сольового балансу вода повинна містити мінеральні солі та мікроелементи. Для профілактики порушень імунної системи рекомендована вітамінопрофілактика та овочеві дієти", - радить санітарна служба Міністерства охорони здоров‘я.

У Полтавській області водіїв громадського транспорту почали навчати, як надати першу невідкладну допомогу пасажирам в умовах спеки.

Новини на цю ж тему