Газ для населення подорожчав на 50%

З 1 серпня набула чинності постанова Національної комісії регулювання електроенергетики, ухвалена 13 липня, про підвищення ціни на природний газ для населення на 50%.

Image caption Ціни на газ підняли через погані фінансові справи у державі

На стільки ж зросла і вартість газу для підприємств теплоенергетики, які забезпечують опалення і гаряче водопостачання.

За підрахунками міністерства ЖКГ, тарифи на гарячу воду та теплопостачання також зростуть на 20-25%.

Вартість газу для населення буде залежати від річного обсягу споживання та наявності лічильника.Той, хто має лічильник і споживає не більше, ніж 2,5 тисяч кубометрів на рік, платитиме найменше: 725,4 грн. за тисячу кубічних метрів.

А для тих, хто споживає більше за 12 тисяч кубометрів на рік і лічильника не має, ціна зросте майже до 3 тисяч грн. за тисячу кубометрів.

Рішення уряду підняти розцінки за газ для населення прем'єр Азаров раніше пояснив поганим станом державних фінансів.

Микола Азаров раніше запевнив, що всі, хто потребує субсидій, їх отримають до 1 вересня.

Водночас, експерт з питань економіки Володимир Саприкін припустив в інтерв'ю Бі-Бі-Сі, що через період відпусток, люди, які потребують соціальної допомоги, навряд чи її отримають вчасно, бо постанови уряду з цього приводу поки що немає.

Багато хто в Україні каже, що буде змушений думати над тим, як розподілити свій сімейний бюджет, аби грошей вистачило на нові тарифи.

Львівська міськрада оприлюднила заяву, в якій звинуватила уряд у "антинародних діях" у зв'язку з підвищенням тарифів на газ для населення.

Пенсіонерка Алла із села Гаврилівка на Київщині сказала Бі-Бі-Сі, що нові ціни – справжній удар по її пенсії:

"У мене 800 гривень пенсія. Раніше я платила за опалення тільки по 500 гривень на місяць, а решту я, порушуючи, доплачувала потім. А тепер вони кажуть, що ще й пеня буде. Тобто, якщо я напалила на 700 гривень, то я мушу заплатити 700 гривень".

Львів'янин Ігор витратив 10 тисяч доларів на альтернативну газовій систему опалення. Він сказав Бі-Бі-Сі, що ця сума себе виправдала:

"Ми маємо індивідуальний будинок. І ми не дуже покладалися на дешевий газ, шукали альтернативні джерела. І знайшли інше джерело опалення - поставили котел на тверде пальне, який може використовувати вугілля і дрова. А дрова тут в нас на Львівщині - не проблема".

Вимоги МВФ

Підвищення ціни на газ до економічно обґрунтованої є одним із зобов’язань України в рамках співпраці з МВФ.

Опозиційна партія "Батьківщина" оскаржила рішення НКРЕ про підвищення ціни на газ для населення у Окружному адміністративному суді Києва.

Водночас, за даними Державного комітету статистики, рівень розрахунків за житлово-комунальні послуги населенням за перше півріччя 2010 року становить 99,7%.

У червні, порівняно з травнем, заборгованість населення з комунальних послуг зменшилась приблизно на 4%.