Пожеж у Києві немає, хоча загроза висока

Запах горілого, який відчули мешканці Києва у понеділок зранку, в міністерстві з надзвичайних ситуацій пояснюють зовнішніми чинниками, оскільки в самій столиці осередків вогню не зареєстровано.

Image caption Рівень пожежних загроз у Києві підняли до найвищого, 5-го класу.

З-поміж можливих джерел диму поза межами Києва працівники МНС називають невеликі за площею (близько 0,04 га) чотири торфовища, що горять у Київській області, зокрема, у Вишгородському районі та Ірпінській зоні.

Не виключають також, що запах горілого дістався до української столиці з Росії. Бо якраз звідти, з північного сходу, нині віє вітер.

Однак фахівці застерігають про зростання ймовірності пожеж у Києві. Через спекотну погоду рівень пожежних загроз піднято до найвищого, 5-го класу.

А київська влада закликала мешканців та гостей столиці уникати походів до лісів та паркових зон і вже обмежила в‘їзд туди всіх видів транспорту.

В цілому в Україні кількість пожеж збільшується – за даними МНС, упродовж минулої доби зареєстровано 579 пожеж. Із них 109 у житловому секторі. 4 людини загинуло.

Українські військові обіцяють запобігти пожежам на складах зброї. Від сьогодні вони посилюють протипожежні заходи, зокрема, у арсеналах поблизу станції Лозова на Харківщині. Про це заявив міністр оборони Михайло Єжель під час перебування там на інспекції.

Військові збираються посилити патрулювання території, залучити два вертольоти, оснащені для гасіння пожежі з повітря, а також спеціальний пожежний поїзд.

Особливу небезпеку військові вбачають у фосфорних мінах, які можуть вибухнути при високій температурі. Нині військові просто поливають снаряди водою, аби запобігти їх загорянню через спеку.

У серпні 2008 року вибухи на військових складах біля Лозової стали причиною великої пожежі.

Новини на цю ж тему